Zdrowe budowanie mięśni

suplementy diety
Twórca artykułu: Centrum Naturhouse
Na podstawie: Centrum Naturhouse
Jeśli dużo trenujemy, budujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. niezwykle ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele człowieka, stąd powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu są proteiny, konieczne do budowy mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych procesów. Na końcu mamy tłuszcze także niezbędne choćby do przyswajania pewnych witamin oraz prawidłowego działania neuronów. Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, dlatego każda dieta eliminująca lub znacznie ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie będzie dobra.

Astaksantyna w kapsułkach
Twórca artykułu: http://sxc,hu
Na podstawie: http://sxc,hu
Jeżeli chcemy rozbudować masę mięśniową, przypuszczalnie chcemy wyniki zobaczyć jak najszybciej. W tej sytuacji należy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Trzeba jednak używać ich z umiarem, absolutnie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a najlepiej robić to pod kontrolą lekarza. (Reklama: najlepsze cwiczenia na odchudzanie). Pamiętajmy by przed rozpoczęciem brania wszelkich odżywek i wspomagaczy wykonać proste badania krwi i moczu. Jeśli wszystkie będą w porządku możemy iść po zakupy.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. Sprzedawana jest pod różnymi nazwami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest głównym nośnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich pracę. Możemy spojrzeć także na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: budowa przedramienia). Odżywki takiego rodzaju są dość łatwo dostępne a ich główną zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera także tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie polega na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.
Algi w tabletkach
Twórca artykułu: Vitana
Na podstawie: Vitana
Uważajmy jednak ze stosowaniem. Różnego typu choroby związane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają przyjmowanie tego rodzaju środków. Należy uważać także na popularny dodatek nazwany tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybszy rozwój mięśni, jednak należy uważać żeby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedawania również, ale są osoby, które biorą je zupełnie bez jakiegokolwiek pomyślunku. Faszerują się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zwykle chorobami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów trzeba stosować z głową. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie doskonała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.


Źródło: shar-pol.org.pl/
Twórca artykułu: PP2.0
2017-11-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.