Warszawa i Poznań – co warto zwiedzić?

Warszawa
Na podstawie: www.morguefile.com
Największe miejscowości są terenami nie tylko najliczniej zamieszkanymi, ale także bardzo chętnie zwiedzanymi. Zjeżdżają do nich goście z całego kraju oraz z zagranicy. Podziwiać można różne rzeczy, zależnie od zainteresowań. Największe miasta w Polsce są bogate w różnorodne atrakcje. Poza różnymi formami rozrywki i przeżyć kulturalnych, jakimi są wydarzenia muzyczne, festiwale czy spektakle teatralne, atrakcji takich jest znacznie więcej. Będą to zabytki architektoniczne, miejsca istotne z uwagi na ich historię czy po prostu punkty z wartymi podziwiania krajobrazami. Warszawa, jako stolica kraju, a przy tym największe miasto w kraju, wysuwa się na czoło najczęściej zwiedzanych miejsc. Poznań nie jest daleko z tyłu, do Poznania także zjeżdżają tysiące turystów. O hotel w Poznaniu nietrudno, podobnie jak o miejsca noclegowe w innych miejscach.

Poznań


Warszawa
Na podstawie: www.morguefile.com
Poznań oferuje wiele atrakcji. Stosunkowo mały, lecz niezwykle urokliwy Stary Rynek przyciąga rzesze ludzi. interesującym elementem są koziołki, które codziennie o dwunastej widać na jednej ze ścian ratusza. Ogromny park na Cytadeli przyciąga mieszkańców oraz turystów swą urodą. Jest on bardzo ciekawym pomysłem na ucieczkę od wielkomiejskiej dżungli. Poznań to miasto wielu starych i urokliwych dzielnic, do których należą między innymi Jeżyce. Tworzą je zróżnicowane, w większości przypadków secesyjne domy, wiele mniejszych i większych uliczek, jak również Rynek Jeżycki, gdzie można nabyć dużo różnych przedmiotów. Atrakcją dla przyjezdnych bywają także Międzynarodowe Targi Poznańskie, jedno z największych miejsc tego rodzaju w Europie.

Warszawa


Warszawa jest miejscem bardzo atrakcyjnym dla turystów. Jest tam bardzo duża liczba obiektów zabytkowych oraz innych wartych zwiedzenia punktów. Należy tu z całą pewnością Muzeum Fryderyka Chopina. Mieści się ono we wspaniałym pałacu i można w nim podziwiać bardzo bogaty zbiór przedmiotów związanych z życiem i twórczością cenionego kompozytora. Innym ważnym miejscem wartym zobaczenia są Łazienki Królewskie. Jest to obszerny zespół parków i pałaców z kilkoma stawami. O nocleg w stolicy jest łatwo. Hotel w Warszawie to hasło, które mieści ofertę ogromnej liczby miejsc noclegowych o zróżnicowanych warunkach.
Twórca artykułu: A.T.
2013-03-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.