Uroczystość ślubna poza krajem

ślub
Twórca artykułu: Agata Kwiecień
Na podstawie: abcslubu.pl
Ślub za granicą może stać się wspaniałym wyjściem. Nie ma chyba bardziej odpowiedniego do tego miejsca niż stolica Francji. Jeżeli masz pieniądze i czas do załatwienia formalności, zastanów się nad zawarciem ślubu za granicą (odwiedź nas). Oferujemy przydatny przewodnik, w którym opisujemy co należy przedsięwziąć, by wziąć ślub za granicą.

1. Poszukaj na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych wiadomości o państwie, w którym planujesz wziąć ślub (http://www.villapolonia.eu/). Naturalnie najłatwiej jest urządzić taką imprezę w państwie, które należy do EU 2. Po znalezieniu danych porozum się z konsulatem RP w kraju, w którym planujesz zorganizować ślub za granicą. Konkretną datę zawarcia związku małżeńskiego należy wystosować przynajmniej 2 miesiące przed terminem 3. Z Urzędu Stanu Cywilnego trzeba wziąć papier, który zaświadcza, że możesz się ożenić. Taki dokument potem należy przetłumaczyć na mowę państwa, w którym chcecie wziąć ślub za granicą, z pomocą tłumaczy z Wydziału Konsularnego 4. Papier, które twierdzi, że wzięliście ślub za granicą, należy po przybyciu do Polski zanieść do USC 5. Jeśli z jakichś przyczyn chcesz wziąć kościelny ślub, musisz spytać się o pomoc tamtejszego przedstawiciela dyplomatycznego, który namierzy dla was odpowiedniego księdza. Musisz również otrzymać zgodę od proboszcza.
Venicespecial
Na podstawie: www.venicespecial.com
6. Po załatwieniu wszystkich rzeczy w urzędach nadchodzi kolej na urządzenie przyjęcia weselnego. To naturalne, że koszt wesela w obcym kraju stanie się dużo wyższy. Z tego powodu oboje musicie mocno zastanowić się, kogo zamierzacie zaprosić na wasz ślub za granicą 7. Trzeba poprzeglądać katalogi firm turystycznych, dużo z nich posiada w ofercie cały serwis – przejazd do wybranego kraju, asystę w załatwieniu dokumentacji oraz organizację przyjęcia weselnego. Oboje pomyślcie, czy nie wziąć ślub na przykład na pokładzie promu. Taka atmosfera tego wydarzenia może być naprawdę niezapomniana


Inni czytali też

Wynajem busów w Krakowie

Busy Kraków
Na podstawie: www.minitrans-busy.pl
Gdy się pobieramy i chcemy zrobić przyjęcie weselne powinniśmy naszym gościom zagwarantować świetną zabawę i jak najwięcej komfortu, by mieli możliwość razem z nami cieszyć się tym wspaniałym dniem. Gdy zapraszamy rodzinę i przyjaciół z daleka jest to szczególnie ważne, ponieważ przyjazd na tę okazję na pewno wiąże się dla nich z właściwym zaplanowaniem dnia i transportu – tutaj z pomocą przychodzą busy kraków.
Twórca artykułu: MGP
2017-12-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.