Jak podbić rynek pracy?

Polskie realia od lat służą jedynie bezrobociu. W dodatku zestresowani magistrowie i inżynierowie mogą mieć niemałe problemy ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia. Uparci zwykle sobie poradzą.
Wielki łowca
Twórca artykułu: Future PR
Na podstawie: Future PR
Tylko u nas najczęściej wykonywane zawody tuż po bezrobotnych to zawodowi freelencerzy – chociaż wielu głosi teorię, że to jednak synonimy. Od kilkunastu lat toczy się dysputa nad problemem bezrobocia. Jak wiadomo, niedawno dla wielu ludzi skutecznym lekiem na brak pracy był wyjazd do Wielkiej Brytanii.

Skąd się bierze praca?

Chociaż jest tak wielu bezrobotnych, jednocześnie jest też mnóstwo zatrudnionych – to prawda. W związku z tym jest wielu ludzi, którzy wygrali wyścig do wymarzonego stanowiska. Umowa o pracę i komplet świadczeń również nie jest wymysłem nie z tego świata. Stąd też: może znany jest sprytny sposób na złapanie wymarzonej pracy.

Z całą pewnością konkurencja jest ogromna, a generujemy ją sami. Studenci najróżniejszych kierunków od razu na początku studiów zaczynają poszukiwanie praktyk. Dzięki temu spora część z nich po skończeniu studiów ma dokładnie tyle samo doświadczenia w znanych firmach – więc wymagania zatrudniających wcale nie muszą być wymyślone.

Bezpiecznie w sieci
Twórca artykułu: PointB
Na podstawie: PointB
Od zawsze widzimy, że to humaniści zwykle nie mają zatrudnienia. Wystarczy odwiedzić serwis z ogłoszeniami i zbadać, jak wiele wyświetla się opcji pracy we Wrocławiu dla fraz programista Wrocław. Co prawda dziennikarstwo i socjologia mogą dać dużo szersze możliwości i pozwalają na pracę w marketingu, jednak to zdecydowanie wymaga ogromnej kreatywności, samozaparcia i na dodatek interesującego doświadczenia.

Co studiować, żeby pracować?

Inni czytali też

Szukasz ciekawej pracy? Zacznij od poszukiwania w internecie!

księgowy
Twórca artykułu: Twinfieldinternational
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemalże każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że znalezienie fajnej, a jednocześnie wysoko płatnej pracy wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.


Ciągle słyszymy o studiach, które w przyszłości pozwolą na dobrą pracę. Wiążą się zwykle z nowoczesnymi elektrowniami i ekologią. W końcu elektrownie wodne i wiatrowe będą potrzebowały prawdziwych fachowców. Ciągle w grupie przyszłościowych kierunków jest informatyka – nie ma się czemu dziwić. Programista rzadko obawia się bezrobocia, łatwiej mu także o dobre dodatkowe zadania, bardzo często to właśnie do niego „przychodzi” praca (przejdź do serwisu) Java i dziwne języki programowania na pewno są przyszłościowe.
Na podstawie: www.itkontrakt.pl/
2017-10-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.