Czy warto inwestować w obligacje?

Notowania giełdowe
Twórca artykułu: NewConncet.info
Na podstawie: http://www.newconnect.info
W dwudziestym pierwszym wieku oszczędności życia nie wydaje się obecnie najbardziej opłacalną możliwością. Może zamiast tego najlepiej zainwestować w obligacje skarbowe? W trakcie dzisiejszego kryzysu finansowego nie łatwo zabezpieczyć skutecznie swój kapitał, bądź też sprawić, aby ten skutecznie pracował na koncie. Niestety, stopy procentowe nie dają zbyt wielkich zysków z tego powodu przechowywanie funduszy tylko na koncie jest stanowczo marnowaniem ich potencjału, a także możliwości większego zarobku. Rozsądne inwestowanie na giełdzie w obligacje skarbowe może być w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Na podstawie: Gpwcatalyst.pl
Spośród dużej ilości możliwych giełdowych inwestycji dobrze zaufać różnorodnym obligacjom. Wśród nich na pewno jest z czego wybierać. Dzielą się one na obligacje skarbowe, komunalne, a także te tyczące się przedmiotów prawnych. W wypadku obligacji skarbu państwa, państwo zaciąga dług u nabywcy papierów wartościowych, równocześnie podejmując zobowiązanie dotyczące zwrotu całego zadłużenia wraz z dodatkowymi odsetkami, zgodnymi z zawartą umową giełdową. Tego rodzaju skarbowe obligacje można podzielić na oszczędnościowe a także rynkowe. Pierwszy rodzaj dostępny jest jednak jedynie podmiotom fizycznym, rezydentom i nie-rezydentom. Oszczędnościowe papiery wartościowe są emitowane w cyklu miesięcznym oraz sprzedawane w cenie nominalnej, czyli dokładnie stu złotych. Bywają one dodatkowo przedmiotem handlu na rynku wtórnym nieregulowanym żadnymi regułami prawa sprzedaży czy darowizn. Są również dostępne dodatkowo dla wszelakich osób prawnych a także tych jednostek, które nie mają osobowości prawnej (z wyłączeniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością). Obligacje rynkowe bywają z kolei emitowane najczęściej na trzy do dziesięciu lat z oprocentowaniem zmiennym albo na czas dwóch lat ze stałym oprocentowaniem.

Inni czytali też

Oferty obligacji wczoraj i dziś

Twórca artykułu: AMagill
W naszym kraju zauważalny jest rozdział papierów wartościowych, a gdy przeanalizujemy listy zastawne wskazać powinno się hipoteczne i publiczne. Do ich silnych stron zaliczyć trzeba niewątpliwie klarowność wiążących się z nimi przepisów i stuprocentowe bezpieczeństwo zawierania umów. Szczególnie prężnie rozrastająca się gospodarka w naszym kraju pozwala również na rozrost sektora obejmującego kredyty hipoteczne. Jest również opcja ich obrotu na rynku wtórnym, co jest szczególnie korzystne.


Aby trafnie dokonać wyboru z palety możliwych obligacji najbezpieczniej kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów zajmujących się grą na giełdzie. Najpewniej w razie różnorodnych problematycznych spraw związanych z grą na giełdzie nie zwlekać zbyt długo i zaczerpnąć kilku ważnych uwag u specjalistów. Mogą oni na pewno wyjaśnić jak dokładnie działają listy zastawne – dokumenty, do których emitowania są uprawnione wyłącznie banki hipoteczne. Ich wymianą w Polsce reguluje odrębna ustawa o listach zastawnych oraz działaniach banków hipotecznych. Listy zastawne dają proste ramy prawne i ogromny poziom bezpieczeństwa kupującemu.
Twórca artykułu: B.S.
2013-04-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.