Nalepki marketingowe - niedrogi patent na promocję przedsiębiorstwa

Od dekad widzimy wszędzie, gdzie się da, nalepki. Ten wybitnie banalny wyrób pozwolił na zastosowanie bardzo pięknych zdobień, dekoracji, reklam – właściwie w każdym miejscu.


Twórca artykułu: Grupa Reklamowa Niedzielski
Jednym z istotnych zastosowań naklejek, chociaż właściwie prościej określić je samoprzylepnymi arkuszami, są wszelkiego gatunku naklejki na wystawy sklepowe. Tego rodzaju naklejki na szybę, jakie dają z łatwością komponować witrynę i podkreślić jej wystrój, a dodatkowo w razie potrzeby mogą zostać bez problemu zdjęte, są używane bardzo często w pasażach handlowych, gdzie spore sieci z ubraniami z tygodnia na tydzień przekształcają swoje witryny. Zmieniana jest witryna, która sama w sobie bywa niekiedy dziełem sztuki, więc trzeba także coś zrobić z oknami, które – dobrze by było – mają tworzyć całość z treścią witryny: paletą barw, ustawieniem manekinów, no i rzecz jasna chodzi też o przekaz wiadomości: reklamowe naklejki na szybę dość często mówią w wielkim skrócie o tym, na ile znaczna jest promocja w danym miejscu, jak tylko pojawia się doroczna wyprzedaż.

Nomar Tarnów
Na podstawie: Nomar.com.pl
Drugim świetnym, twórczym użyciem nalepek reklamowych większego formatu jest użycie ich na pojazdach komunikacji miejskiej. Od lat, kiedy tylko komunikacja miejska niektórych miast umożliwiła wykupienie karoserii jej pojazdów jako przestrzeń reklamową, nalepki były już w zastosowaniu, bo wielokrotne przemalowywanie tych pojazdów to duży problem i wydatek. Z tego powodu poczęto używać samoprzylepne folie, które doskonale trzymają się zarówno karoserii, jak i szyb. Osobom w autobusach to nie wadzi, a ludziom, którzy dostrzegają tak oklejony pojazd z zewnątrz rzuca się w oczy, zwłaszcza, jak kompozycja użytych naklejek komponuje się w jakiś sposób z postaciami ludzi siedzących wewnątrz. Genialnym zagraniem może być naklejenie sylwetki ciała modela lub modelki tak, by postać siedząca na krześle w pojeździe mimowolnie dołączyła do niej własną głowę. Przechodnie widzący coś takiego z zewnątrz na pewno zapamiętają taki widok na długo, a o to chodzi w reklamie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.