Karpacz - czy warto tam pojechać

Góry Stołowe
Twórca artykułu: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
O wczasach myślimy cały rok. Gdy długie pochmurne dni nam dokuczają, łapiemy za broszury agencji turystycznych i oglądamy cudowne fotografie. Często są to bajkowe landszafty z błękitnym morzem w tle. Od dawna największą popularnością cieszą się wakacje za granicą , w słynnych ośrodkach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,oraz Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do błogiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób wyobrażamy sobie idealny odpoczynek.


Karkonosze
Twórca artykułu: hr.icio
Na podstawie: flickr.com
Może jednak warto skusić się na coś innego? Zmieńmy odwieczne zasady i wyruszmy na wakacje w góry. Nasz kraj nie jest w stanie zachwycić atrakcyjnym wybrzeżem, głównie przez kapryśną aurę. Za to naszym górom niczego nie można ująć. Możemy spędzić cudowne momenty pośród wysokich wzniesień. Góry są malownicze i zajmujące nie tylko zimą, gdy szusujemy po ośnieżonych stokach. Także w lecie można interesująco spędzić tu urlop.

Jeśli targają nami jakieś wątpliwości, popytajmy wśród przyjaciół. Na pewno ktoś zaproponuje nam uroczy pensjonat, gdzie dobrze wypoczniemy. Noclegi w górach to wyjątkowa możliwość, by poznać tradycje tutejszych mieszkańców. Góralski wystrój pokoi pomoże nam dobrze poczuć niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w górach. Mamy możliwość posmakować lokalnych dań, które są w górach chętnie podawane. Mieszkańcy tych okolic bardzo lubią chwalić się swoją bogatą kulturą.

Kiedy myślimy o górach w Polsce, mamy na uwadze zwykle Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które też mają mnóstwo do zaproponowania letnikom. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną wędrować po górach, lecz nie są wytrawnymi piechurami. Sudety nie sprawią nam ogromnych problemów. Będą nas za to zachwycać pięknymi widokami. Także to pasmo ma swoją stolicę, którą jest bez wątpienia Karpacz. Miejscowość, dzięki urlopowiczom, rozkwita i rozwija się wyjątkowo szybko. Wyrastają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, dzięki temu noclegi w Karpaczu (np. http://www.eholiday.pl/noclegi-karpacz-16834.html) nie stanowią żadnego problemu. Trzeba jedynie wystarczająco wcześniej zarezerwować pokój.
Twórca artykułu: S.D.
2013-05-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.