Plusy jazdy konnej

Jazda konna kiedyś będąca sportem elit lub traktowana jako forma transportu, dzisiaj osiągalna dla wszystkich, przechodzi swój renesans w kategoriach rekreacji, oraz zdrowotnej. Żyjąc w pośpiechu i tłoku, zapomina się jak ważny dla ludzi jest kontakt z przyrodą. Hippika jest nie tylko fantastycznym sportem poprawiającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na odpoczywanie i odcięcie od szarawej rzeczywistości.


koń
Na podstawie: morguefile.com
Przebywanie ze zwierzętami na co dzień jest niezmiernie istotne. Kształci, uwrażliwia, posiada moc pokonywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w nieco zmienionej formie niż obecnie, znana jest od starożytności. Od więcej niż połowy stulecia cieszy się dużą popularnością. Nic w tym zaskakującego, kontakt z koniem zawiera w sobie troszkę czarów. Żadna inna forma terapii nie działa tak całościowo jak hipoterapia. Praca pacjenta, terapeuty i zwierzęcia zawsze jest jedyna w swoim rodzaju, mimo że posiada wielkie spektrum możliwości, działając psychoruchowo, a także społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją długoletnią historią wyścigów na Służewcu, w pewien sposób wymaga podtrzymywania tradycji i wykorzystania oferowanych zajęć. Ciągle grono młodych ludzi od najwcześniejszych lat ćwiczy własne zdolności w jeździe konnej i z pewnością powinno się powiedzieć, że jest to zajęcie na całe życie. Dla dorosłych także, bo na nauczenie się jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie są wyrozumiałe.

W okresie zimowym, nie tylko dla doskonałych jeźdźców znajdą się w stajniach ciekawe rozrywki. Przez większość stadnin oferowany jest dla przykładu kulig, radujący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to przyjemny pomysł na spędzenie mroźnego weekendu poza stolicą. Pomyśleć należy mimo wszystko o tym, że na kulig w zimie trzeba się ciepło ubrać, a potem już tylko zezwolić sobie na odczuwanie radości w czystej postaci. Stukot kopyt, prędkość, spadający biały śnieg… taka atmosfera sprzyja oderwaniu od codzienności.

Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny koni, każdy odnajdzie tam coś interesującego, co sprawi że jego życie stanie się chociaż troszkę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze zachęci każdego na oścież otwartymi drzwiami.
2013-03-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.