Sterowanie firmą wykorzystując odpowiednie oprogramowanie

Kierowanie firmą stało się w ostatnich dekadach czymś znacznie bardziej złożonym, niż tylko dyktowaniem poleceń podwładnym. A i także w ostatniej połowie dwudziestego wieku, gdy zaczęły się tworzyć naprawdę olbrzymie korporacje, kierownicy mimo utrudnień w wykorzystywaniu komputerów zaczęli szukać sposobów, które ułatwiają w różny sposób funkcjonowanie zarządu i ułatwiają zatrudnionym realizację ich obowiązków. Jednak zasadnicza przemiana nastąpiła dopiero w czasach, kiedy komputery weszły do powszechnego zastosowania, poczęły zajmować nieco mniej przestrzeni niż przeciętnej wielkości pokój, a ich osiągi sięgnęły o wiele dalej niż do opcji dodawania i mnożenia. No i wielkość dysków...


Tak czy siak rewolucja nastąpiła i obecnie, po długim, powolnym, ale trwałym rozwoju obecny jest dzisiaj szereg gatunków systemów (samych rozwiązań takiego rodzaju istnieją dziesiątki), których właściciele firm używają do organizowania pracy podwładnym i sobie. Duża część tych platform jest rozpoznawalna jako trzyliterowy skrótowiec pochodzący od angielskich, ogólnych definicji funkcjonalności takiego programu. I tak przykładowo program znany jako CRM oznacza w rozwinięciu Customer Relationship Management i rewelacyjnie sprawdza się w pracy większego sklepu detalicznego.

oprogramowanie SAP
Twórca artykułu: © STRABAG AG
Na podstawie: © STRABAG AG
Nie należy w kierowaniu się wyborem odpowiedniego oprogramowania dla swojej firmy zapominać o tym, że mimo definicji, jaka w tym momencie znaczy Zarządzanie Relacjami z Klientem, system takiego rodzaju jest w stanie, chociaż nie musi, dawać znacznie, znacznie więcej, niż zapisywanie notek i dodawanie faktur transakcji do klientów fizycznych i firm, czy też hurtowników. Generalnie CRM umie zapewnić archiwizowanie papierów, dystrybucję firmowej korespondencji, management dniami wolnymi, wysyłanie krótkich informacji... możliwości jest mnóstwo.

W potężniejszych firmach sprawdzają się również programy rozpoznawalne pod skrótami ERP (Enterprise Resource Planning) oraz EIM (Enterprise Information Management). Jedno i drugie to również rozbudowane systemy służące do dysponowania, zarządzania i organizacji środków oraz pracowników, potrzebnych do realizacji długofalowego planu działania, przykładowo stworzenia dużej kampanii, dużej inwestycji i innych spraw.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.