Różne ścieżki kariery po prawie

Przeważnie dowiadujemy się, że ktoś myśli o zostaniu prawnikiem. Droga do sukcesu jest tu rzecz jasna bardzo kręta i ciężka. Istotne jest doświadczenie i znajomość na konkretnych dziedzinach, co przyzna każdy. Ale samo określenie prawnik (KANCELARIA ADWOKACKA Dubiel - tylko konkretne informacje

Przeważnie prawnik, to osoba zajmująca się na co dzień prawem lub też mówiąc prościej osoba, która zdobyła wykształcenie prawnicze.

W większości przypadków, aby wykonywać zawód związany z prawem powinno się ukończyć trwające pięć lat studia wyższe. Pamiętajmy że to dopiero początek drogi. Cierpliwość, doskonalenia się, zdolności do przyswajania trudnej i ogromnej ilości wiedzy jest bardzo istotne.

sędzia
Jaki konkretnie zawód czeka na prawników? Jest ich całkiem sporo, dalej kilka najczęściej wybieranych zawodów.

Sędzia orzeka w sprawach przesłanych do sądów i jest to jedna z najbardziej szanowanych funkcji w tej branży.

Prokurator to osoba uprawniona do samodzielnych zadań prokuratorskich. Pracuje na miejscach zbrodni, dodatkowo często widzimy konferencje z udziałem prokuratorów.

Adwokat - oferta adwokata z Wrocławia udziela porad prawnych. Również jest reprezentantem klientów w sądach. Aby wykonywać ten zawód trzeba odbyć aplikację adwokacką oraz przystąpić do egzaminu adwokackiego. Takie osoby zatrudnia przykładowo

Radca prawny przeważnie udziela porad prawnych, występuje przed sądami, pisze opinie prawne oraz bierze udział w pracach nad projektami aktów prawnych.

Notariusz przygotowuje umowy w formie aktów notarialnych. Aby móc wykonywać zawód notariusza, należy być mianowanym przez ministra sprawiedliwości.

Doradca podatkowy daje porady, wyjaśnienia, z zakresu obowiązków podatkowych. Dodatkowo do jego obowiązków należy prowadzenie ksiąg podatkowych. Oczywiście udziela też pomocy w tym obszarze.

Komornik dokonuje egzekucji na podstawie roszczeń cywilnych. Jest to mocno obciążająca psychikę praca.

Asystent sędziego jak sama nazwa wskazuje pomaga sędziemu w różnych czynnościach, które nie wymagają orzekania. Gdy osoba przepracuje 6 lat na stanowisku, może starać się o zdanie egzaminu sędziowskiego.

Jak widać lista zawodów które mogą być wykonywane po studiach prawniczych jest naprawdę spora. Liczy się oczywiście skupienie się na wąskiej dziedzinie, co umożliwi zostanie specjalistą.
Na podstawie: adwokaci-tytko.pl
Twórca artykułu: S.S.
2017-12-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.