Kamienie szlachetne znowu w modzie

Uważa się, że najbliższymi przyjaciółmi kobietdiamenty. I chyba coś w tym jest. Wydaje nam się że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy obłaskawić wspaniałą biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od zarania dziejów jest un uważany za cechę nieprawdopodobnego majątku. Wyroby jubilerskie z diamentem są synonimem elegancji i szyku. Są to najprawdziwsze królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby oglądać je we własnej kolekcji.
Biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ od dawna rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wykonywały sobie przeróżne ozdoby z rozmaitych odpadów, takich jak kosteczki zwierzęce, czy kawałki futerek. Dalej nastała epoka brązu, miedzi i innych kruszców z których wytwarzano wykwintne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Aż koniec końców nasz świat ogarnęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej poszukiwanym kruszcem. Teraz może nie jest już ono tak bardzo pożądane. Każdy przecież ma chociażby jeden złoty pierścionek. Mimo wszystko złoto cały czas jest w cenie, ale nie wywołuje już w nas wielkiego zachwytu.
śliczny szafir
Twórca artykułu: Tim Evanson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodszych kobiet nie marzy o dużym pierścionku z krwawym rubinem? W sumie jeszcze nie tak dawno temu najchętniej wybierane były mało skomplikowane pierścionki zaręczynowe. Dzisiaj do łask powróciły konkretne i bogate pierścienie z wielkim kamieniem, takie jakie nosiły nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd albo cytryn, które można dostać na http://www.gemeo.pl. Znudziła nam się wytworna biel brylantów. Kolorowa biżuteria zdominowała dworskie salony. Niezmiernie modne jest obsadzanie ze sobą tych szlachetnych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu najbardziej popularne było na rynku białe złoto. Teraz w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz bardziej przypomina królewskie klejnoty sprzed wieków - Strona główna.


Inni czytali też

Decoupage i interesujące akcesoria ślubne

ślub
Twórca artykułu: sbamueller
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mało kto obecnie przywiązuje małą wagę do uroczystości wesela albo ślubu. Swój ślub to przecież moment niezwykle istotny w życiu, do jakiego dobrze się przedtem cudownie przygotować. Wybór dobrej sukni ślubnej nie jest zwyczajowo sprawą banalną, trzeba jednak pamiętać, że cudowna suknia nie wystarczy. Trzeba dobrać do niej odpowiednie odmienne elementy, takie jak dla przykładu biżuteria ślubna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.