Akwarium w mieszkaniu

Polacy posiadają w czterech kątach różne stworzenia. Najczęściej czworonożnym przyjacielem w Polsce jest pies, niekiedy kot. Bywa, że miłośnicy dziwnych stworzeń sprawiają sobie takie gatunki jak tarantula lub fretka. A ci, którzy kochają fauna rybią, instalują sobie w czterech kątach przestronne akwaria i umieją godzinami obserwować żyjące w nich okazy. Sporo eksperymentów naukowych udowodniło, że patrzenie na rybki może silnie relaksować nawet najbardziej spiętych ludzi.
akwarium, akwarystyka
Na podstawie: http://www.akwarystyka.sklep.pl/
Akwarystyka morska to zajęcie dla maniaków, którzy mają sporo pieniędzy do wydania na rozbudowaną instalację. Zazwyczaj na tego gatunku akwaria musi się wydać kilka tysięcy PLN. To znaczny wydatek, jednak wynik, jaki się ma po nabyciu akcesoriów, jest tego wart. Stylowo podświetlone akwaria mogą estetycznie wyglądać w głównym salonie. Dobrym pomysłem jest zamontowanie ich w samym centrum pomieszczenia, tak aby akwaria były znakomicie widoczne ze wszystkich stron.

Inni czytali też

Oprawy ledowe - teraźniejsze normy

hala magazynowa
Twórca artykułu: arileu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Planowanie oświetlenia nowopowstających obiektów fabrycznych albo modernizacja istniejących systemów wiąże się z zapewnieniem stosownego komfortu widzenia, zwiększeniem wydajności pracy jak też zapewnieniem jak najlepszej wydajności energetycznej. Modernizacja oświetlenia hali fabrycznej składa się z paru fragmentów.


Rybki, akwarium
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeżeli chodzi o elementy, które trzeba nabyć, by stworzyć eleganckie akwaria, należy wymienić kilka rzeczy. Po pierwsze, warto wsadzić pieniądze w estetyczne oświetlenie akwarium. Można stworzyć świetny rezultat, umiejętnie łącząc zabarwione oświetlenie akwarium z wyborem gatunków ryb, jakie tam mieszkają. Są takie gatunki, które mają barwne ciała – można świetnie uwypuklić ich kolorystykę, instalując pasujące oświetlenie akwarium. Kolejną ważną kwestią w drogim hobby, jakim jest akwarystyka morska, jest zamówienie właściwych odmian rybek. Nie zapominaj, że każdy gatunek ma inne preferencje dotyczące miejsca egzystencji. Fundamentalne zmienne to temperatura wody, poziom tlenu, dobre oświetlenie akwarium oraz pokarm, jakim karmi się rybki. Więcej: http://www.akwarystyka.sklep.pl/Akwaria__25_29 Źle dobrane czynniki wody mogą spowodować, że towarzysze szybko wymrą. A martwe ryby to naprawdę nieprzyjemny widok, nie mówiąc już o kwestii etycznej.
2013-07-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.