Kupno psa. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko ogłasza nam, że pragnie mieć w domu zwierzaka. To bardzo poważna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie można od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko dlatego, by przestało nas tym pytaniem zamęczać. Oszukiwanie dziecka przyniesie jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przekalkulujmy wszystko na spokojnie.


Pies rasy mastif tybetański
Twórca artykułu: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, zróbmy pogadankę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Powiedzmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas zupełnie zależne. Trzeba je dokarmiać i pielęgnować - www.superzoomarket.com/preparaty-do-zabijania-pasozytow-zewnetrznych. Jeżeli nasze dziecko pojmie to i zobowiąże się przestrzegać wszelkich zasad, można zastanowić się nad zwierzakiem.

Najczęściej decydujemy się na pieska. Pies to od dawien dawna najlepszy przyjaciel człowieka. Jeszcze się nie przytrafiło, by oddany pies zdradził swojego pana. Wręcz odwrotnie, słyszymy o wypadkach, gdy to pies ratuje z opresji swojego pana. Czasem długo „opłakuje” śmierć człowieka i często wkrótce sam także zdycha. Piesek będzie z pewnością najlepszym przyjacielem naszego dziecka. Istnieje mnóstwo ras, które wprost uwielbiają dzieci, można więc poszukać takiego psiaka.

Decydując się na psa, weźmy pod uwagę to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w mieście, w małym mieszkaniu nie decydujmy się na wielkie psy oraz te, które potrzebują się wybiegać. Kupmy raczej odmiany, którym nie potrzeba tyle ruchu. Jeśli chcemy jamniczka, nie zapominajmy o tym, by nie wchodził samodzielnie po schodach, ponieważ to może mu zaszkodzić na kręgosłup.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.