Nasz pierworodny pragnie kota

Kiedy nasza pociecha domaga się, aby mieć małe stworzonko, nie mamy serca, aby powiedzieć nie. Rzecz jasna, należy naszą pociechę uprzedzić o wszelkich obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielu zwierzaczka.

Dziecko potrzebuje wiedzieć, że od czasu kiedy przyprowadzi żywe stworzenie do mieszkania, jest za nie całkowicie odpowiedzialne. Doglądanie zwierzęcia to nie tylko zwariowane zabawy i drapanie za uchem. To też wszelkie czynności pielęgnacyjne, a także podawanie jedzenia i, w razie potrzeby, wyniesienie na dwór.

Koty Bengalskie
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeżeli nasza pociecha przystanie na wszystkie warunki, z radością spełnimy jej wielką zachciankę. Zwierzątko można zakupić na stoisku zoologicznym lub też od profesjonalnego hodowcy. Bez wyjątku rozeznajmy się, czy zwierzak ma wszystkie wymagane badania oraz dokumenty. Można także nabyć psa albo kota ze schroniska.

W momencie gdy decydujemy się na kiciusia, musimy być świadomi wielu spraw. Ponad wszystko, powiadommy dziecko o naturze tego zwierzęcia. Kot jest samolubem, który zawsze chadza własnymi ścieżkami. Dziecko musi wiedzieć, że nie jest dobrze przymuszać kota do pobawienia się. Musimy cierpliwie czekać aż nasz pupil łaskawie zechce dać się głaskać. Taki już jest czar tych nieokiełznanych zwierząt.

Karma sucha dla kotów Acana
Na podstawie: www.zwierzakowo.pl
Koty bez nauczenia bardzo skrupulatnie zadbają o czystość. My natomiast możemy im zapewnić właściwe pożywienie. Dobra karma dla kota (http://zoologiczny-swiat.pl/koty-sucha-karma-c-7_8.html|http://zoologiczny-swiat.pl/koty-karma-mokra-dla-kota-c-7_9.html">http://zoologiczny-swiat.pl/koty-karma-mokra-dla-kota-c-7_9.html}) to nie jedyna opcja. Na rynku jest dostępnych mnogość rozmaitych specjałów, takich jak Purina karmy dla kotów. Są też bardzo dobre karmy dla kociaczków do pierwszego roku życia. Dobrze jest się tym zainteresować, jeżeli trzymamy malutkiego kotka w mieszkaniu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.