W poszukiwaniu ideału

Dzisiejszym światem rządzą nie tylko pieniądze – we współczesnym świecie musimy umieć zaistnieć, w dzisiejszym świecie musowo być modnym, pięknym i zdrowym. Codziennie w internecie niejedno forum o dietach czy tak samo ogromnie popularne forum o suplementach odwiedza wiele osób, które pragną sprawdzić jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym bardziej atrakcyjnym dla otoczenia.
sport
Twórca artykułu: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kobiety przeglądają fora o urodzie, o stylizacji, wielu mężczyzn zaś zagląda na forum o treningach, a niejednokrotnie również na forum o sterydach – trzeba przecież mieć idealną sylwetkę, bo to ona skupia uwagę ludzi. Kult ciała zwycięża, ale nie tylko – poza tym, że chcemy idealnie wyglądać, chcemy być też interesujący pod innym względem – chcemy się wyróżniać i być kimś wyjątkowym. Tyle, że czy to nowość (http://adwokatchojka.pl/

Wydaje się, że naturalnie nie – od zawsze ludzie chcieli posiadać coś co pozwoli im wybić się z tłumu, w ciągu lat zmieniają się co najwyżej metody i narzędzia za pomocą których ludzie chcą taki rezultat uzyskać. Pewne jest, że nie możemy oceniać pogoni za cudzym uznaniem, ani w pozytywny, ani w negatywny sposób – chociaż jak wiadomo skłonność do oceniania innych ma tak naprawdę każdy z nas. Dla jednego ktoś, kto wchodzi na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie dzięki mięśniom może istotnie zaistnieć – z kolei dla takiej osoby, będzie to natomiast następny krok ku realizacji samego siebie. Pewnym jest jednak również, że za niewłaściwe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – wszak na tym w istocie opiera się rozwój.

Człowiek chce przezwyciężyć swoje słabości i w ten sposób dążyć do określonego ideału, który zakorzenił się w jego głowie. Ale jaki jest współczesny ideał człowieka? Czy można poprzestać na tym, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i bogaty? Czy do takiego stanu pragnął dążyć wszyscy? Wydaje się, że samo dążenie do ideału nie jest niczym niewskazanym, niewskazane mogą być co najwyżej narzędzia przy pomocy których zamierzamy taki stan osiągnąć. Pamiętajmy, że wszystko jest dobre, o ile wybieramy rozsądnie i z umiarem. No i przede wszystkim – w zgodzie z samym sobą i własnymi faktycznymi – a nie tylko narzuconymi przez innych – potrzebami.


Inni czytali też

Piękne damskie sandały oraz espadryle na koturnie doskonałe na upalne dni

sandały
Twórca artykułu: Carrie A.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powoli nadchodzi lato. Aby upalne miesiące nie dawały się w znaki, wspaniałym pomysłem jest zakup odpowiedniego obuwia. W dobie dzisiejszych czasów istnieje bardzo duża liczba gatunków butów tworzonych z zamysłem zarówno o mężczyznach i kobietach jak i o najmłodszych.
2017-11-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.