Sztuka wybierania ubioru – to nie takie proste

Styl ubierania, normy społeczne go dotyczące i zwyczaje – to temat rzeka. Można by o tym opowiadać i opowiadać. Istnieją pewne powszechne nakazy oraz zakazy, nie każdy z nas jednak się z nimi zgadza. Opinie ludzi bywają w tym przypadku bardzo różnorodne. Czym się wobec tego kierować w trakcie doboru stroju na co dzień, eleganckiego czy na wyjątkowe okazje?


garnitur
Twórca artykułu: mrgarethm
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na co w głównej mierze zwrócić uwagę? Co uznać za najważniejsze, co za obowiązujące, co z kolei za odrobinę mniej znaczące? Nade wszystko ważne są reguły odnoszące się do wieku. Co innego godzi się kilkuletniej dziewczynce, co innego nastolatce, a co innego dorosłej kobiecie. Inne są kurtki dla dzieci - kurtki zimowe dla dzieci łódź, a inne płaszcze ubierają kobiety w wieku trzydziestu lub więcej lat. Tak samo jak zbyt poważne ubieranie maluchów może być niezbyt dobrze odebrane, podobnie również dziecięcy wygląd u dorosłych osób nie robi raczej korzystnego wrażenia- kurtki dla dzieci w Ceneo. Za każdym razem warto zatem wypośrodkować i nauczyć się dobierać należyte dla siebie sukienki, okrycia wierzchnie czy też odpowiednie obuwie damskie szczecin.

Tak naprawdę skąd jednak się tego wszystkiego nauczyć? w jaki sposób zdobyć te cenne oraz jakże istotne umiejętności? Nikt nie wpoi nam ich przecież w szkole, tak jak tabliczki mnożenia czy reguł ortografii. Jeśli chodzi o właściwe dobieranie strojów, tego na ogół uczymy się metodą prób i błędów, stopniowo. Potrzeba na to czasu, a niejednokrotnie również wyrozumiałości co do samego siebie i swego braku doskonałości. Na pewno każdemu z nas przydarzy się parę modowych wpadek nim nareszcie osiągnie doskonałość.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.