Odzież ochronna w zakładach pracy

Odzież wykorzystywaną przez każdego pracownika dzielimy na dwie kategorie: roboczą i ochronną. Jaka jest różnica między nimi? Odzież ochronna musi posiadać odpowiednie certyfikaty zgodnie z normami odpowiednimi dla zagrożenia z którymi pracownik ma do czynienia.

Odzież robocza to odzież, którą pracownik nosi tylko do wykonywania prac, przy których występuje intensywne brudzenie substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia i/lub czynniki w procesie pracy powodują przyśpieszone niszczenie odzieży. Chroni nie tylko przed czynnikami mechanicznymi czy atmosferycznymi, ale także zapobiega przed zbyt wczesnym uszkodzeniem odzieży własnej. Odzież roboczą stosuje się również w zakładach pracy gdzie wymagana jest wyjątkowa czystość produktów.
odzież ochronna i robocza
Twórca artykułu: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwykle do odzieży roboczej zaliczane jest również ubrania jednorazowe. Ubranie robocze występuje również jako odzież charakteryzująca dany zawód (np. odzież dla służby zdrowia czy odzież ogrodnicza). Ubrania ochronne mają ma za zadanie zabezpieczać pracownika przed niebezpieczeństwem w trakcie wykonywania pracy - zastępując przy tym tudzież przykrywając odzież (zobacz ubrania dla puszystych panów) osobistą. Jak wszyscy wiemy ,zagrożenia napotykane w pracy miewają różne konsekwencje - w stosunku do wykonywanego zawodu.

Inni czytali też

Kupisz drogie urządzenia do przedsiębiorstwa? Zwróć nacisk na ogrodzenia dla maszyn , a także regały paletowe, o ile nie chcesz, by coś zniszczyło się po kilku użyciach

Ogrodzony plac budowy
Twórca artykułu: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Śnisz o tym, aby otworzyć własną działalność? Już chwilowo musisz dowiedzieć się kilku najważniejszych rzeczy, aby nie popełnić najmniejszej gafy na wstępie swojej aktywności. Jest to niezmiernie ważne, albowiem posiadacze innych spółek tylko czekają na pomyłkę konkurencji. Jeśli przytrafiłoby się to Tobie to nie będziesz mógł liczyć już na wygraną w późniejszym czasie.


gvarant
Każdy element odzieży ochronnej roboczej powinien być solidny a co za tym idzie zapewniać użytkującemu go pracownikowi bezpieczeństwo. Więcej możesz się dowiedzieć na tej stronie - http://gvarant.pl/pl/odziez-robocza/ubrania-ochronne-komplety/. ma to istotne znaczenie w przypadku osób pracujących ”w towarzystwie” niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, oparów, cieczy i drobnych cząstek stałych. Dobierając dostosowaną do wykonywanej pracy odzież (https://spartanshop.pl/4-buty) ochronną w takich sytuacjach, trzeba wziąć pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj i intensywność działania. Kombinezon roboczy to element ubrania, który musi być trwały, a jednocześnie zapewniać komfort w czasie noszenia. Dobrze jest gdy kombinezon roboczy wyposażony jest w pożyteczne kieszenie, które możemy wypełnić wymaganymi podczas pracy narzędziami. Bez wytrzymałych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz.

Bezwzględnie należy zadbać o ręce, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od specyfiki wykonywanych działań. Rękawice antyprzepięciowe to doskonała ochrona przed urazami (tu poznasz więcej informacji). Zapewniają maksymalny poziom ochrony przed przecięciem oraz utratą ciepła. Dzięki ich przeciwpoślizgowemu wykończeniu, chwyt jest pewny i zdecydowany. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa!
2017-12-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.