Jaki sprzęt rehabilitacyjny wybrać

Do sprawy nabywania sprzętu rehabilitacyjnego trzeba się intensywnie przyłożyć - zadbać o to, aby zakupiony sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.


Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się osądami wyłącznie cenionych i sprawdzonych specjalistów lub opinia rodziny i przyjaciółek, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj łatwy. Zazwyczaj pomocna okazuje się tutaj wskazówka lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może spowodować wiele kłopotów ,a także spowodować zbędny stres. Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe
Na podstawie: sxc.hu
Kule łokciowe są w większości wypadków przeznaczone zarazem dla dorosłych ,jak i dla dzieci w każdym wieku. Głównym zadaniem takiego typu kul jest zapewnienie stabilnego podparcia podczas chodzenia. Kule przydają się bardzo osobom będącym po urazach kończyn dolnych. Pozwalają utrzymać równowagę i prosto przenosić ciężaru ciała w przypadku trudności urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonane bywają zwyczajowo z bardzo lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa poczucie wygody w czasie poruszania się. Niektóre z takich kul posiadają dodatkowo opcję zmiany podparć przedramienia, w na rynku można także spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia bywają zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem lub podparciem przedramienia stałym światło (zobacz przejdź do oferty) ruchomym. Oferta na http://www.medic-pol.com.pl/. Doskonałym posunięciem może okazać się kupno tylko popularnych modeli kul i tych sprawdzonych przez większość użytkowników.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe chociażby takie z wysuwnym podparciem pachowym. często są one wykonane z aluminium i mogą być one używane, w zależności od urazu, pojedynczo czy w parze. Często dla osób o masie ponad 120 kg toalety (polecamy odkryj więcej) o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu bywają robione na indywidualnie zamówienie, aby jak najlepiej dostosować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe
Na podstawie: sxc.hu
W wypadku osób starszych pomocne okazują się nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy nadal mogą się poruszać, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. W sprzedaży da się odnaleźć bardzo rozmaite typy takich urządzeń wspomagających poruszanie się. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można kupić balkoniki i podpórki (tego typu) dwu albo czterokołowe, jakie zapewniają nadzwyczajną stabilność.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.