Wrocław to obowiązkowy przystanek dla wszystkich spragnionych uniesień estetycznych i rozrywkowych. We Wrocławiu jest faktycznie, co robić!

Stolicą Dolnego Śląska jest fantastycznie położony nad rzeką Odrą Wrocław. Wielkie grupy turystów przybywają co roku na wrocławski Rynek, ażeby pospacerować w słońcu i zrelaksować się w okolicznych restauracjach oraz pubach.

zakupy
Twórca artykułu: jenny downing
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często turyści zaczynają zwiedzanie Wrocławia właśnie od wrocławskiego Rynku. Wiadomym jest, że miasto oferuje o wiele więcej. Trzeba wymienić takie atrakcje jak fontanna multimedialna która znajduje się się w okolicach Hali Stulecia. Przebywając w tym miejscu korzystnie także zajrzeć do Ogrodu Japońskiego i oczywiście odwiedzić samą Halę Stulecia. Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska to też liczne muzea takie jak Muzeum Narodowe z jego filiami, a jednocześnie Muzeum Miejskie znajdujące się w pięknym pałacu. Powinniśmy wspomnieć, że Muzeum Narodowe to również Panorama Racławicka, jaka jest filią muzeum. Jest to najbardziej pokaźny i jedyny takiego rodzaju obraz w naszym kraju więc warto go zobaczyć.

Inni czytali też

Jak zatroszczyć się o zdrowie na wczasach?

termy
Twórca artykułu: Agencja PR Pan Pikto
Na podstawie: Agencja PR Pan Pikto
Naciepłe dni czekaliśmy z niecierpliwością już bardzo dawno. Zima w tym roku szczególnie dała się nam we znaki. Podczas długich i mroźnych wieczorów, by poprawić sobie nastrój, przeglądaliśmy razem z rodzinką foldery agencji turystycznych i planowaliśmy podróże naszych marzeń. Tymczasem, sezon urlopowy już się zbliża i czas najwyższy pomyśleć o tegorocznych wczasach. Powinniśmy już dzisiaj zarezerwować miejsca w hotelu dla siebie i najbliższych, ponieważ jeszcze trochę i może się zrobić za późno- nie znajdziemy już wolnych noclegów w popularnych ośrodkach turystycznych.


Natomiast w sytuacji osób pragnących odetchnąć świeżym powietrzem właściwą propozycją jest wyżej wymieniony Ogród Japoński. Ponadto w okolicach ulicy Sienkiewicza zlokalizowany jest Ogród Botaniczny. Zwiedzanie Wrocławia to wielka przygoda na którą składają się liczne muzea, wystawy, piękne tereny zielone, a jednocześnie nocne życie, jakie we Wrocławiu, zwłaszcza letnią porą, rozwija się szczególnie w centrum. W sumie to każdy letni dzień, a raczej letnia noc tętni zabawą, ludzie bawią się całą noc. A jest gdzie się bawić, ponieważ Wrocław oferuje mnóstwo lokalizacji, w których możemy się wyszaleć. Co więcej, wszystkie te miejsca zlokalizowane są w centrum, więc nie trzeba pokonywać sporych odległości, ażeby zmienić miejsce do imprezy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.