Paniom łatwiej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś bezrobotną kobietą w średnim wieku, możesz mieć problem ze znalezieniem dobrej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo brutalny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że osoby młode także nie mają stałej pracy, to ludzie w średnim wieku borykają się z tym samym problemem, chociaż mają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Monika Kowalska obecnie przebywa w Krakowie. Właśnie ukończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po piętnastu latach pracy w jednej firmie została zwolniona. Pomimo zawodowego doświadczenia bezrobotna kobieta ma kłopoty ze znalezieniem stałej pracy. Mimo że ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kurs językowy. Przez pięć lat przyswoiła sobie język angielskie w stopniu podstawowym.
uczniowie podczas pracy w grupie
Twórca artykułu: gwaar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wprawdzie pani Kowalska próbowała odnaleźć dobrą pracę w zawodzie, okazało się, że w jej miejscowości bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Ponad to wiek bohaterki działa na jej szkodę. Na rynku pracy jest obecna szczególna tendencja do dyskryminacji bezrobotnych osób w średnim wieku. Natomiast wyjątkowo ciężko jest dostać potrzebną pomoc od PUP-u. Aktualnie w kraju jest bardzo wiele ludzi w tego rodzaju kłopotliwej sytuacji. (News - oferty pracy pielęgniarka - (specjalizacja rodzinna dla pielęgniarek)) Choć Urzędy Pracy oferują niekiedy dodatkowe kursy dla ludzi bezrobotnych, ale nie dla każdego znajdą się miejsca. Wszystko zależy od stanu finansowego gminy, która daje pieniądze na swój urząd pracy oraz jak dany urząd zarządza tymi funduszami.


Inni czytali też

Tanie transporty osób

bus_ikonografika
Bieżąca sytuacja na rodzimym rynku pracy nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Taki stan trwa nieustannie od kilku lat. Na dobrze płatną prace nie mogą liczyć nawet absolwenci wyższych uczelni. Okazało się, że duplom magisterski nie jest już przepustką do zrobienia wspaniałej kariery. Z przerażeniem obserwujemy naszą smutną rzeczywistość, w której to ludzie, którzy mają członków rodziny na wysokich stanowiskach, otrzymują upragnioną posadę. Na dodatek, rozmaite zakłady zamiast zatrudniać nowych ludzi, doprowadzają do masowych zwolnień. Taka oszczędność to niekiedy jedyna ucieczka przed absolutnym bankructwem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.