Urazy sportowe. Kiedy udać się do przychodni pulmonologicznej.

Osoby dynamiczne, lubiące ruch nierzadko narażone są na urazy. Dotyczą one nie tylko profesjonalnie zajmujących się sportem, ale również laików. Osoby o obniżonej odporności układu szkieletowego, mięśniowego wystawione są na urazy sportowe.
Urazy sportowe - kiedy jesteś narażony? Dotkliwe kontuzje są niezwykle bolesne i wymagają profesjonalnej porady (zobacz dotacje unijne na rozpoczęcie działalności) lekarskiej. Bolesność mięśni bezpośrednio po ćwiczeniach jest czymś naturalnym i najlepiej leczyć go ruchem, czasami wypada zrobić sobie kilkudniową przerwę. Po treningu warto wziąć gorącą kąpiel, która ochrania przed pojawieniem się bólu.
Lekarz
Twórca artykułu: KOMUnews
Na podstawie: http://www.flickr.com
częstymi urazami są: stłuczenia, zwichnięcia, zerwanie więzadeł, nadciągnięcia. Jedno z częstszych zranień to stłuczenie. Może dojść do tego podczas upadku, dochodzi wówczas do defektu naczyń krwionośnych, a w efekcie do utworzenia się siniaka. Aby zredukować ból i zmniejszyć obrzęk trzeba przyłożyć na bolące miejsce zimny opatrunek, który obkurcza żyły. Częste urazy sportowe u siatkarzy, koszykarzy to zwichnięcia polegające na wyjściu końcówki kości poza normalne ułożenie w stawie. Poważna kontuzja to nadłamanie kości. Udzielając pierwszej pomocy należy unieruchomić dwa sąsiadujące z obrażeniem stawy. Ranę ochraniamy jałowym kompresem i wzywamy fachową pomoc. Ograniczeniem do zawodowego uprawiania sportu mogą być choroby układu oddechowego. poradnia (zobacz: http://pomocpsychologa.pl/ ) pulmonologiczna to punkt, gdzie możemy skorzystać z usług pulmonologa. Doktorzy ci zajmują się chorobami powiązanymi z płucami, gardłem, oskrzelami.


Inni czytali też

Po co warto odwiedzić sklep sportowy?

deskorolka
Twórca artykułu: Sport-Shop
Na podstawie: http://www.sport-shop.pl/
Ludzie zgodnie twierdzą, że sport to samo zdrowie – nie ma w tym ani odrobiny przesady, jeśli oczywiście zabierasz się za to z rozmysłem i cierpliwością. Przede wszystkim, nim odwiedzisz sklep sportowy i kupisz dla siebie wyśniony sprzęt, warto jest sprawdzić, czy ta upragniona dyscyplina będzie tą, co da tyle satysfakcji, ile się spodziewasz... i tu też należy wykazać się chociaż kapką cierpliwości, bo terenowa jazda rowerem, deskorolki, także bieganie – wszystko to jest wyzwaniem dla organizmu i jeśli po pierwszym dniu rausz endorfinowy wprawia w euforię, następnego dnia należy przeczekać zakwasy, doprowadzić do porządku przeciążone stawy i dać organizmowi trochę wytchnienia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.