Ręcznie robiona biżuteria

Mamy gorące lato, chodzimy w zwiewnych, delikatnych sukienkach i japonkach. Słoneczny nastrój wszędzie dokoła. Wspaniałym dodatkiem do letnich stylizacji może być biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Zazwyczaj ma bardziej filuterny charakter, jest bardziej kolorowa i co najważniejsze – każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. To głównie odróżnia takie ozdoby od tych, które można zakupić w markowych popularnych sklepach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z byle jakim sznurkiem oplecionym wkoło byle jakiego kamienia. Błąd! Wystarczy tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących tego typu błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, by dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Twórca artykułu: K.Łebska
Na podstawie: K.Łebska
Wyrabiana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale także na przykład akrylowych – które są tak samo piękne, lecz jednak kosztują mniej - eko-miszmasz.pl. Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria więcej w serwisie taka nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, albo pary kolczyków, to długie godziny niezwykle dokładnej pracy. Na początku projekt, zaplanowanie kolorystyki, rozmiaru, kształtu, dalej wybór materiałów i wreszcie sama praca nad stworzeniem takiego elementu.

Gdy planujemy nabyć dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Istotne jest aby były dokładnie wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a na pewno nie nabywamy kolczyków po to, by zalegały w pudełku. Zwróćmy także uwagę na miejsca połączenia fragmentów, dowiedzmy się od sprzedawcy czy w razie jakiegokolwiek kłopotu oferuje też naprawę. Warto wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie gdy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do porządku.

Inni czytali też

Kamienie szlachetne znowu w modzie

piękny duży szmaragd
Twórca artykułu: greyloch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mówi się, że najlepszymi towarzyszami kobiety są diamenty. I raczej coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie dałoby się poderwać pełną przepychu biżuterią z tym konkretnym kamieniem. Od zarania dziejów jest un postrzegany za symbol nieprawdopodobnego majątku. Twory jubilerskie z diamentami są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i każda dama chciałaby posiadać je w swojej szkatułce.


biżuteria
Twórca artykułu: diva
Na podstawie: diva
Biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ artystyczna jest bardzo ładna i co najważniejsze – niepowtarzalna - eko-miszmasz.pl Ceneo. Artyści robiący tego typu ozdoby zazwyczaj robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeżeli zdecydujemy się na kupienie ręcznie robionej biżuterii i dobierzemy ją uważnie – będzie starannie i z dbałością o szczegóły wykonana – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez bardzo długi czas.
2018-01-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.