W jaki sposób wyposażyć podręczną apteczkę?

Różnego typu wypadki przytrafiają się każdego dnia. Mowa tak niebezpiecznych wypadkach, jakie powodują duże powikłania zdrowotne i przymuszają do wieloletniego leczenia, jak i o niegroźnych otarciach, złamaniach lub okaleczeniach. Aby móc nieść pomoc poszkodowanemu, warto pomyśleć o domowej apteczce, w której mieścić się będą wszelkie najważniejsze elementy. Co przede wszystkim powinno się odszukać w takiej apteczce?


apteczka pierwszej pomocy
Twórca artykułu: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdzie kupimy wszystkie potrzebne elementy? W każdej apteczce odnaleźć powinny się między innymi materiały opatrunkowe, gdyż one stosowane są bezsprzecznie najczęściej. Poczytaj o tym - rodzaje opatrunków. Przydatne będą również nożyczki, ciśnieniomierz, woda utleniona oraz spirytus salicylowy. Zgromadzenie takiego kompletu wcale nie jest kłopotliwym zadaniem. Produkty tego typu kupimy w każdej aptece.

Podręczna apteczka powinna zawierać też leki, które szczególnie się sprawdzają w przypadku pojawiania się jakiegoś bólu, temperatury bądź innej nieprzyjemnej dolegliwości. Głównie z tego względu warto nabyć dobre leki wejdź przeciwbólowe jak i przeciwgorączkowe, preparaty przeciwdziałające biegunce oraz odwodnieniu, a także wapno, jakie może się sprawdzić w przypadku dostrzeżenia na skórze wysypki. W dużej mierze skład podręcznej apteczki winien być dostosowany do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego. Często domownicy są uczuleni na określone składniki leków albo z innych powodów nie powinni ich przyjmować. Nasza apteczka winna to uwzględniać. Jeśli będziemy mieli problem z jej wypełnieniem właściwymi elementami, możemy skonsultować tą kwestię z doktorem.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.