Pieniądze na wakacje – kredyt gotówkowy czy płatność kartą?

Biorąc pod uwagę fakt, iż tylko nieliczne osoby posiadają jakiekolwiek zasoby pieniężne, okazuje się, że spora część osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej tudzież wykorzystywanie karty kredytowej w celu sfinansowania wakacji, to najszybszy sposób na ziszczenie wakacyjnych marzeń.

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach to propozycja dla wszystkich osób potrzebujących w szybkim tempie środków pieniężnych. To rozwiązanie nie wymaga wypełniania zbędnych formularzy, oraz informacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

pieniądze
Twórca artykułu: Neil Rickards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaletą tego rodzaju pożyczek jest bez wątpienia większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się pracodawca, księgowa czy ktoś, kto mógłby taką wiadomość wykorzystać przeciwko nam.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy jednak przemyśleć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy w stanie przyjąć proponowane warunki? Jeśli jednak mamy pewność, iż brak gotówki to tylko chwilowy dołek, kredyt bez zaświadczeń o zarobkach jest korzystnym rozwiązaniem.

bankomat
Twórca artykułu: Alper Çuğun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na dalsze wojaże warto też wziąć ze sobą kartę płatniczą. Może dyskretnie czekać w portfelu i pełnić rolę koła zapasowego, z którego skorzystamy w razie nieudających się przewidzieć wydatków. Plastikowy banknot będzie często niezbędny, gdy zamarzy nam się wypożyczyć samochód lub zarezerwować pokój w hotelu. Karty kredytowe to doskonałe zabezpieczenie w nagłych sytuacjach, których nabycia nie planowaliśmy przed urlopem.

A co z osobami, które nie dysponują żadnymi nagromadzonymi środkami, ale też nie chcą lub nie mogą zapłacić za urlop karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Racjonalnym posunięciem w takiej sytuacji jest odkładanie na ten cel przez niemal cały rok przed urlopem. Konta oszczędnościowe dostępne są niemal w każdej placówce banku (wniosek możemy też złożyć przez internet. Aby wybrać odpowiednie konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przeczytać ranking rachunków oszczędnościowych jakich w internecie nie brakuje. Taka forma oszczędzania z pewnością pozwoli uzbierać odpowiednią sumę, wystarczającą na sfinansowanie wymarzonych wakacji.
2014-09-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.