Gotowanie dań na parze – co opłaca się wiedzieć?

Przygotowywanie posiłków na parze to jedna z tych kwestii, o których wszyscy słyszeli i każdy ma taką czy inną opinię na ten temat. Z tej przyczyny, wokół tego sposobu przyrządzania dań narosło wiele nieprawdziwych przekonań. Tymczasem gotowania na parze najlepiej wypróbować samemu. Wiele argumentów przemawia za tym, by robić danie nad parą, a nie w samej cieczy. Do dobrze jest wiedzieć o gotowaniu na parze?
gotowanie
Twórca artykułu: ultrakickgirl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwsza istotna informacja jest taka, że tego rodzaju metoda na robienie dań powoduje, że posiłek jest dużo bardziej zdrowy (ciekawe przepisy na co dzień). Rzecz jasna podgrzewanie w wodzie i tak jest doskonalsze od smażenia. Gotując nie dokładasz tłuszczu do elementów posiłku. Jednak klasycznie gotowane potrawy posiadają nie tylko mało tłuszczu, ale także… mało witamin. Ciesz skutecznie wymywa cenne składniki, które potem zwyczajnie wylewasz. Podczas robienia posiłku na parze takie zjawisko nie zachodzi.


Możesz dzięki temu zachować o wiele większą liczbę cennych witamin i minerałów. Ma to gigantyczne znaczenie głównie w sytuacji, gdy podgrzewasz warzywa. Druga ważna kwestia jest taka, że, dania gotowane na parze zachowują smak, a nieraz wręcz są jeszcze smaczniejsze. Niektórzy przeciwnicy pary z reguły są zdania, że gotowanie na parze niweluje smak warzyw. Jednak nie jest to prawda. Wystarczy, że choć raz spróbujesz podgrzać tak brokuł, a zobaczysz to na własnej skórze. Warzywa będą smakować doskonale, a z pewnością nie będą mdłe.


Inni czytali też

Nabywając szczegóły wyposażenia kuchni należy zwracać atencję na ich jakość

garnki z żeliwa
Twórca artykułu: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przygotowywanie jedzenia jest niewątpliwie jednym z przyjemniejszych zajęć, któremu oddajemy się w wolnym czasie. Dla wielu osób jest to duża pasja, jaką mogą dzielić się z innymi. Nie można ukryć, że okres wiosenny jest przede wszystkim wartościowy, jeżeli chodzi o wielorakość produktów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.