Jak przebiega artroskopia kolana oraz rekonstruowanie ACL - zerwanie więzadła krzyżowego we Wrocławiu

Kontuzja kolana, niezależnie jaka, jest schorzeniem poważnym. Pod żadnym pozorem nie powinno się jej ignorować, ponieważ bez specjalistycznego leczenie, nic się nie poprawi. Kontuzja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest bardzo poważnym uszkodzeniem. Więzadło jest stabilizatorem, uważany jest za najbardziej istotny. Choć tak właśnie jest, trzeba pamiętać, że nie jest jedynym, w związku z czym objawy zerwania mogą być różne.

zabieg chirurgiczny
Twórca artykułu: CEHURD CEHURD
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jednak jest > www.naplo.pl to uczucie uciekającego kolana, tzn. nie posiadania stabilności. Łączy się to z bólem, bardzo ostrym oraz charakterystycznym dźwiękiem, który jest podobny do trzasku. W dodatku schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która chociaż może maleć, zostawia uczucie dyskomfortu. Biorąc pod uwagę, że ACL pozwala nam odczuwać, w jakim miejscu znajduje się nasze kolano i w jakiej pozycji, jego sprawne działanie jest naprawdę niezwykle ważne. Jak leczone jest to uszkodzenie?

Na początku przeprowadzana jest artroskopia, czyli metoda leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznawana za lekko inwazyjną. Polega na wprowadzeniu kamery do uprzednio zrobionego otworu. Do kolejnego otworu wprowadza się natomiast niezbędne do zabiegów narzędzia. Za pomocą kamery specjalista może precyzyjnie zoperować dane miejsce. Po zakończeniu zabiegu pacjentowi zakładane są szwy. Najczęściej zostawanie w szpitalu nie jest konieczne. Przy rekonstrukcji ACL, poprawia się wtedy każdy uraz, który przeszkadza w dotarciu do więzadła. Jeżeli musi być na nas przeprowadzana artroskopia kolana Wrocław posiada sztab doskonałych specjalistów, którzy mogą wykonać taki zabieg. Jak wspomniano, artroskopia jest poprzedzającym etapem dla rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Więcej informacji

Następnym krokiem jest (więcej na stronie) pobranie fragmentu tkanek: więzadłowej lub ścięgnistej, najczęściej z okolicy operowanego miejsca. Pobrany element wprowadza się to specjalnie wcześniej przygotowanych tuneli, umiejscowionych w kościach. Mocuje się go przy użyciu implantów. Kolejno zakłada się dreny, które wyjmuje się po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po wykonaniu operacji zajmuje 2 do 3 dni. Po 2 tygodniach od zabiegu przeprowadzana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 10 tygodni należy nosić specjalistyczny stabilizator. Podobnie jak w przypadku artroskopii, jeśli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław ma bardzo dobrych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz tutaj: artemed.pl/szpital/operacje-i-zabiegi/rekonstrukcja-wiezadla-krzyzowego-acl.


Inni czytali też

Okulista Białystok, stomatolog Sosnowiec i ortodonta Gdynia a możliwości leczenia

Sprawdzony przez wielu pacjentów okulista Białystok już na początku styczności z pacjentem może stwierdzić jakiekolwiek schorzenie czy problemy ze wzrokiem. Odpowiednie podejście zarówno do dzieci, jak i dorosłych powoduje, że jego dobra relacja z każdym pacjentem odbija się szerokim echem w całej Polsce. Do sprawdzonych usług lekarskich przekonanych zostało już wielu ludzi, a ich kłopoty zdrowotne – mniejsze lub większe – zawsze zostały rozwiązywane w odpowiedni sposób, prędko oraz bezproblemowo.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.