Wycieczki kajakowe

Wakacje, czy to wiosną, czy latem należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem. Warto przygotować się na bardziej aktywne formy odpoczywania. Nie trzeba przy tym wcale wyjeżdżać z kraju, aby zafundować sobie niezapomniane wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić genialną okazję do sprawdzenia własnej kondycji oraz miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie polecane tym osobom, które dysponują odrobiną wolnego. Jest to najtrafniejsza oferta dla osób młodych i aktywnych lub też dla uczniów szkół, jak także całych rodzin.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Twórca artykułu: Jura Park Bałtów
Na podstawie: http://www.juraparkbaltow.pl
Brzegi Pilicy obfitują w niesamowicie urokliwe miejsca na biwak. Koryto rzeki bywa miejscami niezwykle kręte. Duża ilości wysp jak również rozlewisk przydaje Pilicy uroku. Okolice rzeki szokują rozlicznymi atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najcenniejsze okazy flory i fauny podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą w szczególności poleca się zapadający w pamięć fragment Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie zaczyna się dużo spływów. Ich oferty można znaleźć w sieci wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zazwyczaj dla grup. Posiadają plenerowe wieczory integracyjne ,a także ogniska dla biwakowiczów. Przed wypłynięciem kadra fachowców wyjaśnia uczestnikom spływu w jaki sposób najbezpieczniej poruszać się po Pilicy. Odcinki dzienne podczas spływu wynoszą najczęściej do jakiś dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wytrzymałe kajaki, wiosła, kamizelki, jak również opiekę wykwalifikowanych instruktorów wraz ze przeszkolenie kajakowym. W cenę najmu kajaku wlicza się także zazwyczaj pole biwakowe. Sporo wypożyczalni kajaków posiada także dodatkowe busiki, które po wcześniejszych ustaleniach, są w stanie przewieźć grupę uczestników z dworca do miejsca rozpoczęcia spływu. Można z wypożyczalni również czasem pożyczyć namiot.

Doświadczone wypożyczalnie mają również (więcej informacji) coś dla bardziej doświadczonych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią problemów wynikających z przewożenia bagaży samochodem. Na tego rodzaju spływie wszystko jest z uczestnikiem w jego kajaku. Takie wyjście pozwala na większą elastyczność w planowaniu różnych etapów swojej trasy. Można wówczas czasami wybrać również samodzielnie miejsce na biwak. Tego rodzaju spływ jest zazwyczaj dłuższy. Rozmaite fragmenty codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów. Wysiłek wynagradzają jednak czarujące widoki. Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Można odnaleźć bardziej szczegółowy opis poszczególnych tras wpisując w sieci zapytanie przykładowo kajaki odkryj stronę Pilica. Przed wybraniem się na spływ można także popytać internautów na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać własny post chociażby Pilica Spływ. W ten sposób na pewno uda się pozyskać szereg istotnych rad.


Inni czytali też

Wypad na kajaki a aktywny wypoczynek nad wodą

Spływy kajakowe Kaylon.pl
Twórca artykułu: Kaylon
Na podstawie: Kaylon.pl
Wiele osób interesuje się opcjami, jakie na rynku zapewnić może wypożyczalnia kajaków. Wycieczka interesującym rodzajem łódki to dla wielu ciekawostka, a po takiej wycieczce pragną namówić do tego swoich bliskich. Niezwykle atrakcyjne cenowo oferty, jakie wyszukać można też w internecie, pojawiają się jak grzyby po deszczu.
2017-10-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.