W jaki sposób najróżniejsze subkultury i grupy społeczne będą się wyróżniać przy pomocy oryginalnej odzieży.

Jedną z metod na to, aby się wyróżnić z tłumu i chociaż trochę podkreślić swoje przekonania, jest noszenie odpowiedniej odzieży. Od bardzo dawna jest tak, że osoby które się utożsamiają z jakąś grupą wybierają bardzo często jakiś styl ubioru, i po nim właśnie można poznać ich przynależność.

Rzecz jasna preferencje tego typu będą miały różne poziomy nasilenia. Duża część osób ubiera się z umiarem i sporym rozsądkiem, ale czasem się trafią prawdziwi miłośnicy jakiegoś stylu, którzy w zasadzie cały swój ubiór jemu podporządkowują. Bardzo często styl taki mają dane subkultury. Jak można to dawna zobaczyć, każda z tego typu subkultur posiada własne charakterystyczne elementy, po których można od razu rozpoznać ich członków. Czy na przykład to będą spodnie z szerokimi nogawkami z krokiem w kolanach, dresowe bluzy z kapturami czy czarne, skórzane kurtki, to ktoś kto będzie się orientował w tego typu rzeczach od razu się zorientuje, na kogo właśnie patrzy. Aktualnie także dzieje się dość dużo, jeżeli chodzi o stylistykę w rozmaitych środowiskach, czego dobrym przykładem może być odzież uliczna, warto zobaczyć - http://www.sklep-wojownik.pl/.
bluza
Twórca artykułu: Map of the Urban Linguistic Landscape
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka odzież nazywana też jest często kibicowską lub patriotyczną, co wynika z tego, że przeważnie zakładają ją ludzie mający dość radykalne przekonania. Jeśli chodzi o styl, to dominuje tu wygoda i sportowy styl, to znaczy dresowe spodnie, bluzy z kapturami czy koszulki, sprawdź naszą propozycję odzieże uliczne. Cechą wyróżniającą ten rodzaj odzieży będą motywy, jakie się na niej pojawiają.


Inni czytali też

Komplety odzieżowe na wysokim poziomie

Stroje kąpielowe od Reserved
Twórca artykułu: Reserved
Na podstawie: Reserved
Każda kobieta, tak samo każdy mężczyzna chce mieć rewelacyjny, dostosowany i wyjątkowy styl. Nie jest jednak prosto go sobie wypracować, gdyż trwa to długi czas i wymaga niesamowitej troski.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.