Hotel dla podróżnych i nie tylko – czyli opłacalny sposób na biznes w okolicach Kielc

Rozważając założenie własnej firmy warto pomyśleć chociażby nad postawieniem własnego hotelu. Rzecz jasna jest to inwestycja, która wymaga na początek niemałego kapitału i sporej pracy, aczkolwiek na pewno zwróci się w przyszłości. Jakie możliwości daje wybudowanie własnego hotelu?


Większość osób, które biorą pod uwagę hotel Olsztyn, w pierwszym rzędzie weryfikuje czy w hotelu będą mieć wygodę i kompleksową obsługę za niewielkie pieniądze. Hotel nie musi być więc duży, istotne jest natomiast, by był komfortowy i gwarantował prawdziwy wypoczynek podróżnym z kraju i spoza jego granic (dobrym przykładem może być www.grafithotel.pl). Z tego względu coraz częściej możemy spotkać mini hotele, jednak oferujące pełen pakiet usług – w pełni wyposażone pokoje, parking dla pojazdów, darmowy dostęp do multimediów, smaczny catering i tak dalej.

nocowanie
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Postawienie takiego hotelu daje nie tylko możliwość wynajęcia pokoi klientom, ale – przy odpowiedniej organizacji także sposobność udostępnienia sal na rozliczne okoliczności – chociażby na wesela. Od dłuższego już czasu przygotowywanie wesela w hotelu cieszy się sporym powodzeniem z tego względu, że umożliwia kompleksową obsługę gości – mogą oni mieć zapewniony nocleg po weselu, bez potrzeby szukania noclegu samodzielnie. Jest to rozwiązanie korzystne w szczególności dla par, które organizują przyjęcie dla rodziny z różnych, również odległych miast. Nierzadko też w ten sposób zorganizowane wesele wychodzi o wiele taniej, niż osobne zamawianie sali weselnej i pokoi do zakwaterowania gości.

Właściciele hoteli mają przy tym dużo większe pole do popisu – oprócz wesel mogą wynajmować główną salę na konferencje czy eventy (odnośnik). Jeśli odpowiednio właściwie zorganizuje się tego rodzaju wydarzenie możemy liczyć na niemały zysk i korzyści dla obu stron. W przypadku tego typu działalności ważne jest zwłaszcza, żeby zapewnić sobie stale klientów, gdyż to oni będą największym motorem napędzającym ten biznes. Inwestycja ma możliwość zwrócić się tym szybciej, im lepiej będziemy rozplanowywać imprezy odbywające się w hotelu. Ważna jest przy tym oczywiście również skuteczna reklama. Dobrze oznakowany teren w okolicach hotelu, sam hotel, a także intensywnie prowadzona kampania marketingowa w internecie są tej sytuacji bardzo ważne.
2014-11-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.