Z jakiego powodu warto zaopatrzyć się w skarpety zrobione z włókna bambusowego?

Do zrobienia włókna bambusowego wykorzystuje się bambus. Roślina jest niezwykle wydajna, ponieważ rośnie bardzo szybko (przyrost wynosi nawet 1 metr w ciągu jednego dnia), bez względu na to w jakiej glebie się znajduje. Oznacza to również, że nie wymaga sztucznego nawożenia w celu przyśpieszenia tego procesu i jest względnie tani.

Uzyskiwanie włókna staje się więc bezpieczne dla środowiska i ekologiczne. Niejeden producent skarpet wykorzystał pozytywne właściwości tego tworzywa, dlatego też coraz bardziej rozchwytywane stają się skarpety stopki bambusowe. Bambus jest bardzo dużą konkurencją dla bawełny! Włókna, z których produkuje się skarpety bambusowe są bardzo starannie wybierane, z racji czego tkanin (patrz https://fashioncolors.pl/144-tkanina-stretch) jest bardzo miła w dotyku i delikatna. Dodatkowo wytwarzane z niej części garderoby są gładkie i miękkie.
Twórca artykułu: Materiały prasowe
Warto nie zapominać o tym, że skarpety bambusowe posiadają także właściwości bakteriobójcze. Utrzymują się one przez długi okres, nawet do 50. prania. Skarpety przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopy są ciągle wentylowane, co zapewnia niebywały komfort zmęczonym nogom. Producenci skarpet potwierdzają, że wilgoć jest wchłaniana i szybko odparowuje w przeciwieństwie do bawełny, w której wilgoć utrzymuje się i sprawia, że ubrania szybko stają się mokre oraz nieprzyjemnie ciężkie. Temperatura wewnątrz skarpety jest regulowana. W trakcie letnich, gorących miesięcy włókno jest o kilka stopni zimniejsze od panującej temperatury powietrza. Skarpety męskie i damskie wyprodukowane z tego materiału mają właściwości antyzapachowe, dlatego nawet po całym dniu spędzonym w obuwiu, przykry zapach nie jest już problemem. Zapewnia to nie tylko spokój stopom, ale także niesie ze sobą komfort psychiczny. Skarpety bambusowe po praniu bardzo szybko schną, co jest ich dodatkową zaletą. Nie znikają również ich właściwości. Włókno bambusowe nie pachnie, dlatego podczas używania skarpet bambusowych nie spotkamy ze sztucznym zapachem materiału, który może być uważany za nieprzyjemny. Skarpety i bielizna z włókna bambusowego będą również doskonałym zakupem dla osób, które biegają, gdyż szybkie wchłanianie i parowanie wilgoci jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ pot bez problemu uchodzi z ciała, co zmniejsza ryzyko przeziębień.


Inni czytali też

Nie tylko europejskie stolice cenione są przez wyjeżdżających

hiszpania - miasto
Twórca artykułu: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybory zachęconych zwiedzaniem europejskich miast turystów nie zawsze są dobre. Piszą oni o tym namiętnie na stronach sieciowych poświęconych tej tematyce. Bezgraniczne możliwości wyboru robią wrażenie, lecz jeszcze większe emocje wzbudzają zamieszczane wraz z podpisem zdjęcia pasjonatów. Propozycji na rynku wciąż przybywa, dlatego polecane jest zastanowić się, na co sami pragniemy się zdecydować. Nierzadko o ten wybór trudno, dlatego wielu zaciekawionych ofertami układa sobie w głowie plan wycieczek, które sukcesywnie realizuje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.