Gdzie warto spędzić przynajmniej weekend? Kilka dobrych patentów

Tak naprawdę chciałbym w owym tekście skupić się głównie na Polsce. W końcu w zasadzie pragnąc wyjechać gdzieś na weekend, nie jedziemy za granicę. Przede wszystkim z powodów natury finansowej, choć naturalnie nasz kraj jest piękny.


Pewnie są ładniejsze, ale tak czy siak jesteśmy w europejskiej czołówce. W wielu przypadkach ludzie w Polsce mają ogromne kompleksy na punkcie swojego pochodzenia, a więc nie doceniają Polski i pięknych miejsc. Pozwól w takim razie, że opiszę krótko najładniejsze miejsca na terenie tego kraju.

szczawnica
Fantastyczna jest Szczawnica, czyli niewielka miejscowość leżąca w województwie małopolskim. Dawno w sumie nie byłem w Szczawnicy, ale - www.fss-finanse.pl - w dalszym ciągu bardzo dobrze ją kojarzę. Chociaż Szczawnica nie jest tak bardzo modna co choćby Zakopane, to i tak infrastruktura turystyczna nie jest nie jest słaba. Często turyści mawiają nawet, że Szczawnica to w tym momencie najładniejsze typowo górskie miasto w Polsce. W sumie sporo w tym wszystkim prawdy: a więc można śmiało powiedzieć, iż Szczawnica jest o wiele lepsza, niż Zakopiec albo Karpacz! A noclegi jak przykładowo na www.eholiday.pl/noclegi-szczawnica-42805.html są nawet przystępne...

Chciałbym także zwracać większą uwagę na polskie Mazury. Zapewne złośliwi powiedzą, że Mazury nie są za bardzo polskie, ale po zaznajomieniu się z niełatwą historią tego regionu tak naprawdę można dojść do takiego wniosku, iż w zasadzie Mazury to po prostu Mazury. Niesamowita kraina, która teraz należy do naszego kraju, lecz niegdyś była interesującym tworem. Szczególnie lubię na Mazurach Ełk oraz okolice. Pewnie gdybym był choćby żeglarzem preferowałbym Mikołajki i Giżycko, ale wolę spokój. Choć Ełk to niemałe miasto, które w lecie jest w stanie zagwarantować niezłe życie nocne...

Inni czytali też

Wybieramy znakomitą propozycję na wyjazd

aktywny wypoczynek w górach
Znakomite uroki górskich krajobrazów to świetny pomysł na urlop. Oglądanie zachodów czy wschodów słońca ze swoją miłością, rodziną czy pełna szaleństw zabawa z przyjaciółmi to efektywny relaks. Jeśli chodzi o noclegi w Szklarskiej Porębie, właściciele hoteli mają się czym pochwalić.


Świetne jest także morze. Chociaż sam narzekam, że jest zbyt zimne, to na przykład w te wakacje nie było aż tak lodowato. Osobiście przynajmniej raz na rok udaję się do trójmiejskiego Sopotu. Lubię Sopot, choćby dlatego, iż chociaż (zobacz sprawdź tutaj) zasadniczo jest nieduży, to i tak gwarantuje dosłownie wszystko. Cóż, Sopot jest faktycznie niewielki, ale jest częścią sporej aglomeracji. To pokazuje, że owy bałtycki kurort jest niesamowity. Generalnie cała Polska jest niesamowita - mam wielką nadzieję, iż zgodzisz się ze mną, drogi internauto.
2017-11-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.