Dlaczego lubimy egzotyczne kraje?

Czas urlopowy nadchodzi wielkimi krokami. Na wymarzone wczasy czekamy cały rok. To nasza należna premia za uczciwą pracę. Myślimy o beztroskich dniach na słonecznej plaży, w pobliżu smukłych palm. Już od tygodni przeglądamy foldery agencji turystycznych i wybieramy nasze wakacje marzeń. Tak się zwykle składa, że są to egzotyczne wycieczki. Co nas tak silnie kusi w takich odległych krajach? Czemu mnóstwo rodaków chciałoby spędzić wakacje w Indiach, Maroku, czy Tajlandii?

indie, egzotyczne
Na podstawie: http://www.eccotravel.eu/
Dalekie krainy to możliwość wielkiej przygody. Nawet jeśli obejrzeliśmy dużo filmów, lub też przejrzeliśmy stosy poradników na ten temat, to wciąż jeszcze wycieczka do Indii jawi się jako duże ryzyko. I właśnie chęć adrenaliny pędzi nas w takie rejony globu. Różnica w kulturze pomiędzy Europą, a Azją jest wielka. Można rzec, iż dzieli nas wielka przepaść. Mówią nam o tym, osoby, które jeździły jakiś czas w egzotycznych państwach. Zanim pojedziemy więc na taką wyprawę, należy jednak odkryć, co nam można, a co jest zabronione, tak byśmy uniknęli przykrych sytuacji już na miejscu.

Kolejnym powodem, dla którego decydujemy się na takie właśnie wyprawy jest tamtejsza kuchnia. Odznacza się ona wielką ilością przypraw. Jest wyjątkowo obfitująca w rozmaite elementy, a potrawy zdecydowanie różnią się od tych, jakie serwujemy sobie we własnych rodzinach. Należy w czasie wycieczki dać się namówić i zjeść miejscowe specjały. Może się zdarzyć, że nagle zakochamy się w kuchni indyjskiej lub wietnamskiej.

Czasem nie pamiętamy, zapatrzeni w swoje rodzime korzenie, jak bogatą i starożytną kulturę posiadają tamtejsze państwa. Wybierając się na wczasy do Indii, możemy być pewni, iż spotkamy na swojej drodze mnóstwo przepięknych zabytków, a także poznamy niesamowite historie. Ogromne wrażenie na podróżnych z całego globu robią tradycje religijne w Indiach. Niechaj nie zdziwi nas krocząca ulicą krowa albo włażące nam na głowę małpy. W tym kraju każde zwierzę jest święte.
2013-05-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.