Finansowanie społecznościowe - co warto o tym wiedzieć?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo czynności odbywa się za pośrednictwem Internetu. Internet stał się w pewnym sensie alternatywną rzeczywistością, w której również odbywa się komunikacja, przeprowadza się transakcje i zawiera umowy. Niezwykle często także właśnie w Internecie umieszcza się rozmaite projekty i pomysły, często oryginalne. W dawniejszych czasach często dobre pomysły przepadały z powodu niedoboru pieniędzy na ich realizację. Można było wyłącznie prosić właścicieli firm o wsparcie, z różnym rezultatem. W dobie komputerów i sieci WWW zjawisko to uległo zmianie.
Powstały bowiem charakterystyczne strony internetowe, dzięki którym projekty finansowane są dowolnymi kwotami przez dowolną liczbę ludzi. Pomyślność zależy tylko od tego, czy odwiedzającym stronę przypadnie do gustu dany pomysł. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Jakie pomysły można finansować? W ten sposób wspomagane może być właściwie wszystko. Jeżeli konkretny pomysł jest interesujący lub (świetna strona) dotyczy odkrycia wartego wprowadzenia do użytku, z pewnością zostanie zauważony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znaleźć można przeróżne rzeczy, od projektów muzycznych aż po dodatki do odzieży. Istotne jest, by projekt był świeży i wprowadzał coś nowego. Rzeczy, które najczęściej i w największym stopniu były wspierane to zazwyczaj gry komputerowe. Popularna jest też muzyka. Nierzadko jest sytuacja, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący muzyk wydaje pierwszą płytę i zdobywa popularność. Tą metodą można czasami pomóc również zespołowi muzycznemu działającemu od dawna: za pomocą finansowania społecznościowego grupie Marillion udało się wydać jedną z nowych płyt.


Inni czytali też

Zysk bez ryzyka a crowdfunding platform

pomysł na lepszy świat
Twórca artykułu: Olearys
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu finansistów od lat głowi się nad tym, w jaki sposób postępować, by osiągać rewelacyjne wyniki w tej dziedzinie. Eksperci co do jednego nie mają wątpliwości oraz brzmią razem – przemyślane działanie i we właściwy sposób prowadzone finansowanie społecznościowe ma sporo mocnych stron i przyda się każdemu przedsiębiorcy. Crowdfunding zyskuje stale na znaczeniu, także jeśli chodzi o nasz kraj. Zysk zostanie spostrzeżony już niedługo!

Kickstarter
Strony do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na jedną dziedzinę, przykładowo jedynie na produkcje filmowe, lub też mieć charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding” można otrzymać bardzo dużo rezultatów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.