Niszczenie dokumentów

Każda firma to miejsce, gdzie występuje przepływ różnorodnych faktur w postaci przykładowo umów czy rachunków za wyświadczone usługi. Dużo z tych dokumentów ma w sobie informacje, które podlegają ochronie lub są poufne. W większości przypadków są to dane osobowe, czy dane teleadresowe. Niegdyś w części firm trzymało się również kserokopie dowodów tożsamości określonych klientów.
Wszystkie tego typu dokumenty nie powinny zostać normalnie wyrzucone. Gdyby trafiły one w niepowołane ręce, zawarte w nich informacje mogłyby być wykorzystane w niezgodny z prawem sposób, przykładowo do podszywania się pod określoną osobę. Dlatego tak ważne jest niszczenie dokumentów księgowych o tego rodzaju informacjach. Leży to też w interesie danego przedsiębiostwa, ponieważ dzięki temu tajne informacje nie zostaną wykorzystane przez przedsiębiorstwa z konkurencji.

Metody niszczenia
zniszczony dukument
Twórca artykułu: rosmary
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybór sposobu, z wykorzystaniem którego będzie się utylizować akta zależy od paru aspektów. Co najważniejsze, liczy się to, czy są to dokumenty w formie papierowej czy innego rodzaju. Przykładowo dokumenty elektroniczne usuwa się w całkowicie odmienny sposób. Poza tym ważna jest też moc maszyny – im więcej dokumentów należy zniszczyć, tym moc - www.grupaorion.pl/kompensacja-mocy-biernej/energia-bierna ta powinna być większa. Zakładając, że będą to tylko dokumenty w postaci papierowej, należy zdecydować się na zakup niszczarki. Poza tym nie tylko w firmach niszczy się tajne dokumenty - (wietnam wiza). W domach prywatnych idealnym narzędziem do tego celu bywa standardowy piec czy kominek, który pozwoli na palenie dokumentów w postaci papierowej.


Inni czytali też

System ERP – skuteczne planowanie zasobów

Komputer all-in-one Wind AE2220
Twórca artykułu: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
System ERP to skrót pochodzący z języka angielskiego. ERP można na polski przełożyć jako Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Chodzi o elektroniczny system rozmaitych aplikacji, które wprowadzane są ostatnio do procesów firmy, bez względu na to, o jakich jego pionach mowa. System ten swoją działalnością obejmuje całość procesów, które następują w przedsiębiorstwie. Dzięki jego pracy możliwe jest zoptymalizowanie pracy na poszczególnych etapach realizowanych zleceń.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.