Dlaczego warto pojechać na wypoczynek na Mazury


W rejonie warmińsko - mazurskim swoją obecność silnie zaznaczyli Krzyżacy, pozostawiając po sobie zamki obronne. Szczególnie warte zwiedzenia są twierdze w Rynie i Kętrzynie. Sporą atrakcją historyczną są również grunwaldzkie pola, gdzie w 1914 r. wojska polsko – litewskie pod wodzą Jagiełły, odniosły widowiskowe zwycięstwo nad armią Zakonu Krzyżaków. Każdego roku, 15 lipca organizowana jest tutaj inscenizacja wielkiej bitwy, na którą przybywają bractwa rycerskie z całego starego kontynentu i niezliczone zastępy widzów. Miłośników dziejów Drugiej Wojny Światowej na pewno zainteresuje wizyta w Gierłoży, gdzie zlokalizowany jest Wilczy Szaniec – tajna kwatera Adolfa Hitlera.

Ważnym ośrodkiem sakralnym Krainy Wielkich Jezior jest barokowe sanktuarium maryjne w Św. Lipce, nazywane Częstochową Północy. Warto także zobaczyć klasztor starowierów w Wojnowie, który jest jedynym klasztorem tego typu wyznania w naszym kraju.

***
Kompletną ofertę na wczasy 2015 na Mazurach można znaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl bądź klikając na niżej zamieszczone linki:
- pensjonaty Mazurach
- weekend na mazurach
- agroturystyka Mazury
2013-10-31
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.