W jaki sposób wybrać odpowiedni kompresor powietrza?

Aby trafnie wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z cechami tego urządzenia. Ciężko dokonać wyboru, mając do dyspozycji potężną ilość różnorodnych produktów z licznych sklepów i punktów sprzedaży. Ważne jest, aby poznać firmy robiące tego rodzaju i kierować się osądami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych fachowców.
turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Na początek najlepiej wyjaśnić, do czego właściwie używane są kompresory powietrza. Nie wszyscy wiedzą, że w obecnym świecie sprężone powietrze odgrywa w przemyśle tak samo niebagatelną rolę, jak elektryczność czy benzyna. Ze względu na tak różnorodne przeznaczenie kompresorów śrubowych, jak przemysł lotniczy, produkcyjny, motoryzacyjny, browarniczy, lotniczy i medyczny, odpowiedni dobór parametrów urządzenia jest bardzo istotny. Specyfika sprężarki śrubowej sprawia, że możliwa jest praca przy dużej prędkości wału. Urządzenie osiąga znaczną szybkość mimo nieznacznej wielkości urządzenia. Nie trzeba obawiać się niewyważenia lub utraty równowagi przy pracy, ponieważ w trakcie działania nie występują żadne inne siły mechaniczne, jakie mogłyby wywołać potencjalne zakłócenia. Dlatego też kompresory śrubowe (http://pneuma.pl/category-pl/sprezarki-srubowe/19/) należą do najpowszechniej używanych maszyn tego rodzaju. Odmienną rzeczą, której potrzeba się koniecznie przyjrzeć przy doborze kompresorów powietrza, jest porównanie ich typu do celu użycia. Nigdy nie warto mylić kompresorów śrubowych ze sprężarkami obrotowymi łopatkowymi, gdyż ich przeznaczenie jest kompletnie inne. Sprężarki obrotowe łopatkowe, o wiele mniejszej mocy i powolniejsze, są stosowane przeważnie w pneumatyce, druku, laboratoriach, robotyce i stomatologii.

Zapoznanie się z wszystkimi zasadami gwarancji na kompresory powietrza (www.pneuma.pl/category-pl/sprezarki-powietrza/1/) znajduje się zawsze w obowiązku klienta. Dobrze więc poświęcić nieco czasu na przestudiowanie całej dołączonej dokumentacji bądź też wypytać sprzedawcę o reguły nabycia danego przedmiotu, aby mieć kompletną pewność, że sprężarka jest właściwie dobrana do swojego celu. Ważne, by takiego rodzaju urządzenia, czy będą to kompresory śrubowe, czy też inne rodzaje sprężarek, były wykonane pieczołowicie i odznaczały istotną troską o drobne szczegóły. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że nawet drobne elementy mogą zaważyć nad dobrym funkcjonowaniem maszyny.


Inni czytali też

Rodzaje sprężarek powietrza oraz ich przeznaczenie

Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/
Sprężarki to bardzo pożyteczne sprzęty, bez których trudno wyobrazić sobie obecny przemysł. Ich funkcją jest powiększanie ciśnienia powietrza, co jest kluczowe przy wielu rodzajach wytwórstwa. Istnieje mnóstwo modeli sprężarek, które odróżniają się od siebie przeważnie sposobem wytwarzania większego ciśnienia gazu. Prezentujemy zestawienie najważniejszych rodzajów sprężarek, jakie da się zakupić na polskim rynku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.