Kijki dla startujących - pomysł na zdrowy duch

Jak dużo innych trendów, tak też moda na nordic walking przywędrowała do kraju zza oceanu. Jest to specyficzna metoda chodu, wykorzystywana do celów rekreacyjnych. Od zwykłego chodu odróżnia go użycie profesjonalnych kijów, dzięki którym marsz prezentuje się inaczej niż zwykle.


trekmondo.pl/
Twórca artykułu: Nordwalk
Na podstawie: Nordwalk
Dzięki temu natomiast, że sposób marszu jest odmienny, nordic walking ma o wiele lepszy wpływ na organizm człowieka. Dzięki tej metodzie marszu można wyćwiczyć sobie dużo partii mięśniowych. Niektóre mięśnie, jak na przykład mięśnie brzucha, w czasie chodu pracują zupełnie inaczej niż podczas zwykłego spaceru. Zwolenników takiej aktywności można zobaczyć ostatnio nagminnie, występują w sumie w każdym dużym mieście. Co z pewnością jest obserwacją pozytywną – nordic walkingiem zajmuje się zdecydowanie więcej ludzi starszych niż młodych. Seniorzy bardzo lubią taką formę spędzania wolnych chwil, tym bardziej że pomaga im utrzymać kondycję fizyczną.

Ekwipunek
Jedynym ekwipunkiem nieodzownym są kije (serwis). Kije do nordic walking można spotkać w wielu zróżnicowanych typach i formach, w zależności od wykorzystania. Przy wyborze kijów trzeba brać pod uwagę na pewno swój wzrost i to do niego dobierać długość , formę kijków i porady fachowców. Kije pojawiają się w dwóch najważniejszych wersjach: składanej, która jest znacznie łatwiejsza w przewożeniu i ogólnie w transporcie, oraz forma nieskładana, która także daje korzyści. Ta ostatnia odmiana dzięki brakowi mechanizmu składania jest o wiele bardziej trwała i odporna. Z butów powinny być najlepsze na start standardowe buty do biegania, które znajdziesz na tej stronie: www.trekmondo.pl/obuwie-meskie/obuwie-trekkingowe/.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.