Jak korzystnie się pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak należącą do bardzo często spotykanych we współczesnym świecie. Związane są z nią konkretne zwyczaje i warunki, które musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Ustalenia te dotyczą między innymi wyglądu.
Moda męska
Twórca artykułu: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprawa „co założyć na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić wielu ludziom spędza sen z powiek. Są jednak różnego rodzaju źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się wiele w tej kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że na rozmowie o pracę najważniejsze są kwalifikacje i umiejętności kandydata, które powinien on właściwie pokazać i podkreślić. Bez wątpienia jednak nie może się to powieść w przypadku, gdy określona osoba nie spełnia elementarnych wymagań dotyczących wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, toteż należy tę sytuację odpowiednio wykorzystać.

Inni czytali też

Dlaczego rozliczanie pit jest tak istotne? O jakich kwestiach musimy koniecznie pamiętać?

czas na rozliczenie pit
Twórca artykułu: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
W każdym roku powtarza się identyczne czynności, wypełnia się identycznie druki, aby rozliczyć się ze wszystkich dochodów. To jest uczciwie i tak należy działać, bo w przeciwnym razie jesteśmy w stanie wpaść w poważne tarapaty.


„Więcej to mniej”, czyli ozdoby Nierzadko poruszana jest sprawa makijażu kobiet na rozmowę kwalifikacyjną. Ogólnie powinien on być jak najbardziej stonowany. Powinno się unikać jaskrawych odcieni i rzucających się w oczy elementów, przykładowo bogato dekorowanych tipsów i paznokci. Jeśli chodzi o biżuterię także polecany jest umiar, jak również stawianie na elegancję i klasyczne wzory. Zwraca się również uwagę na to, że wszystkie dodatki muszą być dopasowane do całości odzieży.
Moda męska
Twórca artykułu: bobbi vie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ubiór W sprawie odpowiedniej odzieży na rozmowę kwalifikacyjną jest kilka różnych zasad. Wszystkie źródła wiedzy są jednak zgodne, że typ stroju w dużej mierze uzależniony będzie od rodzaju firmy, w jakiej osoba stara się o zatrudnienie. W przypadku stanowisk zdecydowanie oficjalnych, jak na przykład praca w urzędzie czy banku, strój na rozmowę o pracę powinien być maksymalnie formalny. Co najważniejsze jednak na każdą rozmowę o pracę należy wybierać ubranie czyste i schludne. Trzeba próbować zaprezentować się z jak najlepszej strony, toteż poleca się wybór eleganckiej, ale pasującej fryzury i na przykład dobrze leżącego kostiumu w przypadku kobiet. Niepolecane są wszelkiego rodzaju krzykliwe kolory. Sprawę „jak nosić róż” trzeba więc raczej zostawić na okazje inne niż rozmowa o pracę.
Na podstawie: http://jego-styl.pl/
2013-10-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.