Zakupy z głową - jak się nie uzależnić i kupić tanio?

Każda spośród nas potrzebuje czuć się piękna, a to, co jej to poniekąd umożliwia, to zakup nowych ciuchów. Możemy to określić damską obsesją albo czymś w tym gatunku, jednak jest to tak naprawdę genetycznie uwarunkowane, gdyż każda z nas po prostu musi być atrakcyjna, aby jakiś mężczyzna ją dostrzegł (właśnie po to nabywamy nowe sukienki). Pytanie jak sobie z tym radzić i nie zbankrutować?
Jak nie popaść w zakupoholizm? Z pewnością to dla niektórych zabawne i wręcz niemożliwe, ale zakupoholizm to problem, który istnieje. Kompulsywna chęć kupowania tyczy się nie tylko kobiet, ale również mężczyzn pustoszejąc ich budżety oraz wypełniając ich domostwa rzeczami, których i tak nigdy nie użyją. Jak nie dać się zwariować? Na początek róbmy zakupy z głową! Wydawajmy tylko tyle na ile możemy sobie pozwolić, a jeśli posiadamy karty kredytowe- najlepiej się ich pozbądźmy, ponieważ jeszcze nikomu nic dobrego z nich nie przyszło. Najodpowiedniej jest przeliczyć dokładnie swoje comiesięczne wpływy i wydatki, a później wyznaczyć jakąś sprecyzowaną kwotę na zakupy i nie przekraczać jej (dowiedz się więcej).

Gdzie kupować by nie zbankrutować? Jest kilka sposobów na zaoszczędzenie paru groszy. Przede wszystkim można korzystać z sezonowych wyprzedaży, jednak jak powszechnie wiadomo trudno jest wytrzymać do okresu wyprzedaży, przede wszystkim jeżeli przykładowo wkrótce sylwester, a w sklepach błyszczą wspaniałe. Innym sposobem jest kupowanie w tak zwanych outlet’ach, czyli sklepach z wyprzedażami ostatków kolekcji, jednak tam wybór jest mały, fasony sprzed kilku sezonów i ciężko znaleźć odpowiedni rozmiar. Mając to wszystko na uwadze najlepszą opcją okazuje się być Internet.


Inni czytali też

Sztuka wybierania ubioru – to nie takie proste

sklep z ubraniami
Twórca artykułu: Franklin Heijnen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Styl ubierania, normy społeczne go dotyczące oraz zwyczaje – to temat rzeka. Można by o tym mówić i mówić. Są ustalone uniwersalne nakazy i zakazy, nie każdy z nas jednakże się z nimi zgadza. Opinie ludzi bywają w tym przypadku niesłychanie różne. Czym się w takim razie kierować w trakcie wyboru stroju na co dzień, eleganckiego czy na wyjątkowe okazje?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.