Jak gromadzić pewny kapitał?

Pieniądze, Euro
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Obligacje {dają|oferują opcję wypracowania zdecydowanie większych oszczędności, niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie czy nawet na lokacie bankowej. Ostatnio jednakże kryzys gospodarczy i brak pewności związany z sytuacją finansową licznych podmiotów gospodarczych powoduje, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z dużym ryzykiem. Czy w takich okolicznościach dalej warto inwestować swoje oszczędności?

Inni czytali też

Czy warto inwestować w obligacje?

Notowania giełdowe
Twórca artykułu: NewConncet.info
Na podstawie: http://www.newconnect.info
W dzisiejszych czasach oszczędności życia nie wydaje się obecnie najkorzystniejszą opcją. Może zamiast tego lepiej zainwestować w obligacje skarbowe? Podczas dzisiejszego kryzysu finansowego trudno zabezpieczyć skutecznie swoje pieniądze, bądź też sprawić, aby ten skutecznie pracował na koncie. Niestety, stopy procentowe nie oferują zbyt dużych zysków z takiej przyczyny trzymanie dużych sum gotówki jedynie na koncie jest zdecydowanie marnowaniem ich możliwości, a także możliwości większego zarobku.


Giełda to rynek, na którym dokonywane są transakcje kupna i sprzedaży konkretnych towarów. Giełda Papierów Wartościowych, na której obraca się takimi produktami jak akcje, obligacje, warranty, opcje i certyfikaty inwestycyjne, stała się wyjątkowo popularna wśród prywatnych inwestorów. Obligacje można jeszcze rozdzielić na obligacje skarbowe (oferowane przez Skarb Państwa) oraz korporacyjne (wypuszczane przez firmy).

Obligacje są raczej pewnym papierem wartościowym, a wielkość ryzyka inwestycyjnego określana jest poprzez nadawane danym emitentom ratingi. Najbezpieczniejsze obligacje to obligacje skarbowe, które wypuszczają rządy państw. W Polsce dostępne są obligacje skarbowe oszczędnościowe i rynkowe. Wymienione jako pierwsze stanowią ciekawą formę inwestycji kilkuletnich a obligacje rynkowe dopuszczone są do obrotu na GPW. Kupno i sprzedaż obligacji w Polsce prowadzi się na uruchomionym 2009 roku rynku Catalyst. Catalyst to platforma autoryzacji i obrotu wtórnego dla obligacji korporacyjnych czy listów zastawnych i innych dłużnych instrumentów finansowych.

Wyjaśniając więc wątpliwość z początku artykułu – warto, ale z głową. Im bardziej okazały zysk mamy szansę osiągnąć tym poważniejsze ryzyko ponosimy i tak już pozostanie.
Twórca artykułu: B.S.
2012-03-14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.