Rodzaje sprężarek powietrza oraz ich przeznaczenie

Sprężarki to przydatne narzędzia, bez których niełatwo wyobrazić sobie efektywny przemysł. Ich zadaniem jest powiększanie ciśnienia gazu, co jest istotne przy wielu rodzajach maszyn. Znamy mnóstwo rodzajów sprężarek, które różnią się od siebie przeważnie sposobem wytwarzania większego ciśnienia powietrza. Omawiamy listę najpopularniejszych modeli sprężarek, jakie możesz nabyć na polskim rynku.
Sprężarka tłokowa
Na podstawie: http://www.pneuma.pl/
Sprężarki śrubowe (http://www.pneuma.pl) charakteryzują się sporą skutecznością działania. Najważniejszą funkcję odgrywają tu dwie złączone grube śruby, które podwyższają ciśnienie. Sprężarki śrubowe mogą swoje działanie zawdzięczać silnikowi spalinowemu. Istnieją także rodzaje czerpiące energię elektryczną. Powszechnie można napotkać sprężarki śrubowe na placach konstrukcyjnych, gdzie są niezbędnym elementem maszyn pracujących tam robotników.

Sprężarki tłokowe, jak można się domyślić, posiadają w swej konstrukcji mocne tłoki, które pchają gaz, wytwarzając tak ciśnienie. Tak samo jak sprężarki śrubowe, mogą być wspierane przez różnorakie silniki.

Sprężarki spiralne wykazują bardzo interesującą konstrukcję. Wewnątrz sprężarki (kliknij tutaj) jest spirala, która wykonuje ruch i w ten sposób powiększa ciśnienie powietrza. Odznaczają się one znaczną ergonomią, z tej przyczyny są wybierane przez firmy i osoby, które zamierzają ograniczyć koszty funkcjonowania (www.pneuma.pl/category-pl/aluminiowy (www.anover.pl/)-system-rurowy-eqofluids/10/). Dodatkowym atutem tego typu sprzętów jest to, że nie wytwarzają one dużego hałasu, dzięki czemu są niezmiernie przyjazne dla ludzi, którzy są w jednym pomieszczeniu z nią.

Inni czytali też

W jaki sposób wybrać odpowiedni kompresor powietrza?

turbina
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Aby jak najtrafniej wybrać kompresory powietrza, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z charakterystyką tego urządzenia. Ciężko dokonać wyboru, mając do dyspozycji potężną liczbę rozmaitych towarów z licznych sklepów i serwisów. Nie bez znaczenia jest, aby poznać marki robiące tego typu urządzenia i kierować się osądami jedynie wytrawnych i sprawdzonych fachowców.


Na koniec zestawienia zostaje nam sprężarka membranowa, współcześnie rzadko spotykana. Jest ona właściwie ciekawostką z dziedziny historii wynalazków. Wykorzystywana była zwykle jako urządzenie do pompowania wody do gaszenia płomieni, instalowane w samochodach strażackich sprzed dwóch stuleci.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.