Opinie o lekarzach

Pomoc lekarska jest potrzebna w bardzo wielu przypadkach. Ma to miejsce zarówno w przypadkach choroby czy jej objawów, jak i robienia kontrolnych badań. Zawód lekarza właściwie od zawsze cieszy się ogromnym poważaniem i uznaniem, ze względu na jego użyteczność. W zawodzie lekarza ogromnie istotnym elementem jest reputacja. W przypadku gdy kilkoro ludzi poda lub napisze w sieci, że konkretny kardiolog w Krakowie lekceważy swoich pacjentów, może zdarzyć się tak, że ludzie zrezygnują z jego usług, wybierając pozostałych specjalistów. Opinie dotyczące konkretnego specjalisty są istotne również w środowisku medycznym. W skrócie, lekarz musi posiadać nieposzlakowaną reputację, by mógł być darzony szacunkiem typowym dla jego profesji, a co z tym związane – nie tracić pacjentów.

Reputacja w środowisku lekarskim


Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach
Na podstawie: RankingLekarzy.pl
Istotne jest, by dany lekarz cieszył się uznaniem w otoczeniu. Płyną z tego różne korzyści, przede wszystkim możliwość kooperacji z pozostałymi lekarzami oraz rozwijania umiejętności. Nierzadko zdarza się, że jeden specjalista zachwala pacjentowi usługi innego. Dlatego istotne są także poprawne relacje z pozostałymi lekarzami. Nieskazitelna reputacja istotna jest w szczególności wówczas, gdy konkretny specjalista wykonuje trudne operacje, czyli często od niego zależy ludzkie życie.

Opinie pacjentów


Pacjenci, którzy byli u określonego specjalisty, często dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi. Jest to bardzo korzystny nawyk, gdyż pozwala pacjentowi poszukującemu pomocy uzyskać przynajmniej ogólnikową wiedzę na temat opcji wyboru specjalisty. Kobieta może opowiedzieć swojej koleżance, że konkretny kardiolog z Krakowa przeprowadza zabiegi w sposób profesjonalny i warto do niego pójść. W przypadku lekarzy posiadających prywatne gabinety kolejną istotną informacją będzie podanie kosztów badania lub zabiegu. Na dzień dzisiejszy ogromnie popularną formą jest umieszczanie opinii o lekarzach na stronach internetowych. Istnieją specjalne portale, stworzone do tego celu. Największym z nich jest w Polsce strona http://rankinglekarzy.pl/, na której oprócz wystawiania opinii można znaleźć informacje o danych kontaktowych przychodni i gabinetów i umówić się na wizytę. Znajduje się tam wygodna wyszukiwarka; wpisując frazę w rodzaju „stomatolog w Gliwicach” otrzymać można wszystkie potrzebne informacje.
2013-03-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.