Góry - świetna opcja na urlop

Pieniny
Twórca artykułu: PolandMFA
Na podstawie: www.flickr.com
Każdy wybiera 2 tradycyjne kierunki letnich wycieczek – góry i morze. Generalnie można znaleźć fanów którejś z tych opcji, są także tacy, którzy stawiają na obie bądź decydują się na wczasy nad jeziorem. Nasz artykuł powstał dla tych osób, które chcą w tym roku spędzić wakacje w górach.

No i w tej chwili pojawia się pytanie – jakie konkretnie góry? Polska jest tak specyficznie uformowana, że wszystkie pasma są położone na dole mapy. Spójrzmy zatem na zachodnią część, gdzie znajdują się Sudety. To fajny kierunek na dni wolne, goście znajdą tam sporo atrakcyjnych miejscowości do odwiedzenia – m.in. Jelenią Górę oraz Radków. Te górzyste regiony mają w sobie wiele długich szlaków wędrówkowych. Jedynym minusem Sudetów jest to, że trudno poczuć tam klimat – sporo gości utrzymuje, że czuć tu niemieckość.

Bardziej na wschód rozciąga się Beskid Śląski i Mały, dużo atrakcyjniejsze obszary do zwiedzania. Zwolennikom skoków narciarskich proponujemy wczasy w Wiśle, gdzie stoi wielkie muzeum najlepszego skoczka świata - Adama Małysza. Warto także spędzić parę dni w Żywcu, gdzie (więcej na ten temat tutaj) stoi stary pałac z pięknym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane
Na podstawie: www.morguefile.com
No w wędrówkach palcem po mapie naszego kraju dochodzimy do Podhala. Najbardziej znanym miaste w tym rejonie jest Zakopane. Każdy lubi ten niepowtarzalny lokalny klimat, który jest tworzony przez tatrzańską kulturę. O ile chcesz pojechać na wakacje do tego miejsca, musisz jak najszybciej odszukać w sieci tanie pokoje w Zakopanem. To regularnie wybierana przez gości okolica, więc w przyszłości może być trudno odszukać pokoje. Należy zaznaczyć, że do Zakopanego wpadają nie tylko przyjezdni z naszego kraju, ale też zza granicy, przeważnie z Federacji Rosyjskiej.

Przy granicy z Ukrainą i Słowacją leżą Bieszczady, które charakteryzują się niesamowicie malowniczymi widokami. Warto obejść je zwłaszcza jesienią, kiedy można ujrzeć niesamowitą feerię kolorów.

Jeżeli szukasz innych ciekawych miejsc. W końcu Kraków jest niedaleko Zakopanego.


Inni czytali też

Na wakacje w góry - w jakie miejsce się udać?

zakopane
Na podstawie: www.morguefile.com
Wprawdzie okres letni już w pełni, a ciągle wiele osób nie zorganizowało tegorocznego urlopu. Część pracujących zostawia sobie wczasy na wrzesień. Ten jesienny miesiąc staje się z upływem lat bardzo słoneczny, stąd też taka roszada już nas nie zadziwi. Wykupując noclegi właśnie na wrzesień, a więc po okresie letnim, możemy mieć gwarancję niskich cen. A jeśli spore koszty nas nie odstraszają, to możemy jeszcze odnaleźć interesujące propozycje na miesiące letnie.
Twórca artykułu: S.D.
2017-11-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.