Moda na wojskową odzież i sprzęt surwiwalowy

Ubrania stylizowane na militarne cieszą się w Polsce dużym powodzeniem. Mundury, bojówki moro i militarne buty kojarzą się z demobilem, lecz na dzień dzisiejszy na rynku można znaleźć szeroką ofertę wysokiej jakości ubiorów dla wojskowych hobbystów. Tego typu ubrania poza poligonem nierzadko spotyka się na strzelnicy paintballowej czy pośród sympatyków tzw. ASG, czyli replik broni na plastikową amunicję. Z niektórych elementów używanych w militariach chętnie korzystają również posiadacze motocykli.


Wiadome jest na przykład, że rękawice taktyczne firmy Mechanix świetnie sprawdzają się jako rękawice ochronne do jazdy na motocyklu.

Skąd taki trend?

kompas
Na podstawie: http://www.sport-shop.pl/
Ubiory militarne mają być z pewnością wygodne i praktyczne. Związana jest z tym praktyczność elementów odzieży – duża liczba kieszeni i schowków (co czyni wojskowe kamizelki bardzo popularne wśród wędkarzy i ich odporność na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Tego typu podejście do projektowania produktu czyni go uniwersalnym i pomocnym także w zastosowaniach, do których nie był przeznaczony. Dużo grup ludzi nie mających związku z wojskowością upodobało sobie przez to ubrania tego typu. Dużą zaletą dla miłośników jest też cena. Jeśli ubrania dostępne w sklepach z militariami okażą się zbyt drogie, zawsze można skorzystać z demobilu, gdzie ubrania mogą być nabyte za ułamek ich rzeczywistej wartości.

Odzież dla wojskowych

Producenci ubrań zauważyli rozwijający się trend na militaria i przewidzieli tam niezły zysk. Potencjalny nabywca może więc na dzień dzisiejszy kupić tkanin (patrz https://fashioncolors.pl/111-dzianiny-dresowe-drapane) w rozmaite formy moro, nieużywane przez żadną z armii na świecie, buty oficerki wzorowane na wojskowych czy różnej maści akcesoria jak np. chusty arafatki.

Do tego przedsiębiorstwa odzieżowe niezwiązane z wojskowością również zaczęły oferować tego rodzaju produkty w swoich sklepach. Te firmy poszły jednak o krok dalej i sprzedają ubrania wzorowane na tych wojskowych, jednak nie mające ich walorów praktycznych.

Moda na militaria pojawiła się również na wybiegach w wielu ośrodkach słynących z ustalania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani wojskowością stworzyli nawet cały zbiór damskich ubiorów, zainspirowanych wzorem
2017-11-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.